Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Aneks do arkusza
strony: [ 1 ]
Pijotrr24-09-2019 14:11:37   [#01]

Witam koleżanki i koledzy,

mam spory problem, jestem świeżym dyrektorem małej wiejskiej szkoły (brak sekretarki, wice itp), w ferworze walki nie złożyłem aneksu do arkusza ze zmianą nauczyciela religii. Dotychczasowa Pani wystąpiła o urlop wychowawczy pierwszego dnia szkoły, a na jej miejsce przyszła nowa Pani z misją od biskupa itd. Wszystko ok, ale przy wprowadzaniu danych SIO zorientowałem się, że nie zrobiłem aneksu do arkusza uwzględniającego tą nową Panią :(. Szczerze powiem, że nie wiem co mam teraz zrobić, czy jest możliwe złożenie aneksu teraz, z datą obowiązywania od 2 września ? Generalnie Organ Prowadzący jest dość wyrozumiały ale ... no właśnie czy to będzie dobrze? Czy skoro i tak już przepadłem, to czy poczekać do 1 października i dopiero wtedy złożyć ten aneks, żeby nie denerwować Pani wizytator z kuratorium? Szkoła funkcjonuje świetnie, uczniowie mają lekcje, nauczyciele umowy, czy mój grzech jest duży? Proszę o pomoc.

an24-09-2019 14:36:41   [#02]

Generalnie ważne, że w arkuszu jest zapewniony etat dla nauczyciela religii. Gorzej gdybyś zwiększyła liczbę etatów albo żebyś przez zamianę generowała dodatkowe koszty (wychowawczy jest chyba bezkosztowy dla szkoły). Komu płacimy to już inna sprawa. Myślę, że grzech jest do wybaczenia:). Ja bym na spokojnie zaczekała do przyszłego tygodnia.

Pijotrr24-09-2019 19:29:40   [#03]

Dzięki za odpowiedź, tak zrobię i poczekam do 1 października. Ale czy wpisywać datę obowiązywania arkusza od 2 września ? Czy dać sobie z tym spokój i wpisać datę październikową.

an24-09-2019 19:34:10   [#04]

Może prościej zapytać organu prowadzącego?

AnJa24-09-2019 19:57:49   [#05]

Aneks wrzesniowy jest zatwierdzany w innej procedurze niż październikowy i kolejne.

an24-09-2019 20:32:15   [#06]

No tak...we wrześniu - związki zawodowe, kuratorium...

Później już tego niema - dlatego ja poczekałabym do 1 października. Ale co do daty obowiązywania to lepiej dogadać się z organem

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]