Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Współpraca z instytucjami a zgoda RR
strony: [ 1 ]
kaef16-09-2019 15:30:44   [#01]

Klub sportowy chciałby zrobić pokaz w mojej szkole. Oczywiście ani ja im nie płacę, ani oni szkole. Czy kontaktujecie się w takich kwestiach z RR? Moim zdaniem ogólnie warto pytać, by czuli (i faktycznie mieli) wpływ na życie szkoły. Z drugiej strony, gdyby przy każdej pomniejszej akcji tego typu ich pytać, to prowadziłoby to do dezorganizacji życia szkoły. Jak to u was wygląda?

Dante16-09-2019 16:04:08   [#02]

Czy klub sportowy może mieć w swojej nazwie  przy szkole (nazwa szkoły) ? Zaznaczam, że dyrektor nie ma żadnej władzy nad tym klubem który jest zarejestrowanym stowarzyszeniem.

Ala16-09-2019 17:47:31   [#03]

moim zdaniem, nie

AnJa16-09-2019 20:10:18   [#04]

Jeśli organ rejestrowy tom przyjmie- to dlaczego nie?

Pytam- bo nie wiem. I dalej: nazwa szkoły to zastrzeżony znak firmowy? Czy coś innego przyczyną zakazu może być?


post został zmieniony: 16-09-2019 20:11:33
Dante17-09-2019 10:20:32   [#05]

AnJa

Wpisanie nazwy szkoły do nazwy klubu jednoznacznie kwalifikuje klub jako przyjaciela po wsze czasy. Jak klub coś sknoci to rodzic przyjdzie do dyrektora, bo powie że klub jest przy szkole. I po temacie.

AnJa17-09-2019 11:40:46   [#06]

A dyrektor powie ze nie wie o co chodzi.

 

Dante17-09-2019 14:26:10   [#07]

A KTOŚ powie , że jak nie wie o co chodzi, to niech sobie zmieni pracę na lżejszą. Rachunek zysków i strat może być ujemny.

PS. Nad pracownikami mamy władzę, a mino to często zawalają robotę. 

AnJa17-09-2019 15:23:55   [#08]

Dla rozjaśnienia: nie wiem, czy nazwa szkoły podlega ochronie a więc czy i kto może jej nazwy używac, w tym w sposób sugerujący afiliowanie przy szkole.

Tym samym nie wiem, czy stowarzyszenie musi uzyskać zgodę (organów szkoły? jej organu prowadzącego?) na użycie w swojej nazwie nazwy tej szkoły.

Bo jesli tak- to takie stowarzyszenie w opisanym tu przypadku nie ma szans na rejestrację- więc nie ma o czym gadać

A jeśli nie - to zostanie zarejestrowane, niezależnie od woli dyrektora- i znów: nie ma o czym gadac.

Jeśli tej zgody nie będzie a stowarzyszenie będzie nazwy szkoły uzywać- to dyrektor może powiedzieć, ze nie wiedział.

I może to nawet być zgodne z prawdą.

I ja tylko o tym pisałem.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]