Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans a informowanie organów
strony: [ 1 ]
kaef11-09-2019 21:54:41   [#01]

Natknąłem się właśnie na poniższą poradę. Czy faktycznie zgłaszacie termin rozmowy kwalifikacyjnej? Czy jest jeszcze coś, o czym trzeba informować organy w związku z końcem stażu na stopień nauczyciela stażysty lub rozpoczęciem stażu na mianowanego?

Nauczyciel rozpoczął staż na nauczyciela kontraktowego w 2018 r. i skończył w świetle nowych przepisów 31 sierpnia 2019 r. Czy o terminie rozmowy kwalifikacyjnej należy poinformować Kuratorium Oświaty?

Na podstawie art. 9g ust. 1 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. w pracach komisji kwalifikacyjnej może brać udział w charakterze obserwatora przedstawiciel organu prowadzącego szkołę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny. Aby kurator oświaty miał możliwość wytypowania obserwatora, musi zostać zawiadomiony o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

źródło: https://www.nadzor-pedagogiczny.pl/porada/nauczyciel-rozpoczal-staz-na-nauczyciela-kontrakto/11754

dariuszn712-09-2019 07:29:16   [#02]

Tak wysyłamy informację do OP i ON (komisja na stopień nauczyciela kontraktowego). W przypadkach awansu na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego odpowiedzialnymi za komisje są odpowiednio OP i ON, więc ja nigdzie tego nie zgłaszam

alis12-09-2019 13:49:38   [#03]

Też wysyłam info w przypadku awansu na stopień nauczyciela kontraktowego (KO, OP).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]