Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Świetlice szkolne
strony: [ 1 ]
Anna Kat04-09-2019 17:00:14   [#01]

Jak wygląda sprawa świetlic szkolnych w Państwa szkołach? Czy liczba godzin świetlicy jest ustalana co roku, na podstawie kart zgłoszeń? W jakich godzinach funkcjonują świetlice? Czy przyznana liczba godzin jest wystarczająca? W jaki sposób radzą sobie Państwo w sytuacji, gdy godzin jest za mało, a zapotrzebowanie dużo większe?

matyldaa04-09-2019 17:29:50   [#02]

A ja jeszcze dopytam, co powinno być w kartach zgłoszeń? Jak się ma do kart zgłoszeń RODO?

DYREK04-09-2019 18:34:17   [#03]

Art. 105. 1. Szkoła podstawowa oraz szkoła prowadząca kształcenie specjalne, o której mowa w art. 127 ust. 1, jest obowiązana zapewnić zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:

1) czas pracy rodziców - na wniosek rodziców;
2) organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
  • czas pracy (przepis nie mówi o zatrudnieniu) -> wystarczy wniosek (dowolna forma) rodzica, w którym napisze, że ze względu na swój czas pracy chce aby jego dziecko korzystało z zajęć w świetlicy
  • organizacja dojazdu -> nie jest konieczny wniosek
DYREK04-09-2019 18:37:09   [#04]

wątki:

Karta zapisu do świetlicy

świetlica

KaPi04-09-2019 18:38:15   [#05]

ok, mam dziecko w pierwszej klasie - ojciec własna firma (budowlaniec), matka pracuje u nas do godziny 13 (dziecko też kończy lekcje ok. 13) - złożyła wniosek o świetlicę - nie mam miejsc (mnóstwo dojeżdżających dzieci) - mogę nie przyjąć???

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]