Forum OSKKO - wątek

TEMAT: harmonogram pracy kierownictwa szkoły
strony: [ 1 ]
pelargonia03-09-2019 21:18:35   [#01]

Serdecznie się ze wszystkimi witam. Czytam forum od 2006, w końcu złożyłam deklarację członkowską i otrzymałam login.

Mam pytanie.

Mamy złożyć w OP ww. harmonogram pracy kierownictwa, z rozpisaniem godzinowym od której do której jesteśmy w szkole. Ma to być w godzinach pracy szkoły, czyli między 7.30 a 15.30. Aha i mamy nie pisać głupot, że mamy nienormowany czas pracy. Ma też być zeszyt wyjść prywatnych, gdzie mamy wpisać  się np. wyjście do lekarza, a potem je odrobić. Czy wobec takiego podejścia OP do naszej pracy (wice i ja) mogę założyć kartę godzin nadpracowanych i odbierać sobie godziny, gdy pracuję do 17-18, albo w domu do 1 nad ranem?

Roman Langhammer03-09-2019 21:37:27   [#02]

Jak to dobrze, że ja mam normalny OP. :-) Myślę, że jeżeli mają takie podejście do Was, to powinni Wam płacić nadgodziny. Ja bym codziennie siedział od 7.30 do 15.30, a np. konferencje, wywiadówki, zespoły itp. wpisywał jako godziny nadliczbowe. :) A co tam, niech płacą. Po miesiącu czy dwóch dojdą do wniosku, że ten pomysł był bezsensu. :)

DYREK04-09-2019 09:46:05   [#03]

Nauczyciela (w tym dyrektora i wicedyrektora szkoły) nie obowiązuje ewidencjonowanie czasu pracy poprzez podpisywanie listy obecności.

Żaden przepis prawa (pracy, oświatowego i samorządowego) nie obliguje dyrektora - nauczyciela do przybywania codziennie w szkole 8 godzin. 

Pracownik zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy (np. wójt, kierownik jednostki gminnej, dyrektor szkoły) nie podpisuje listy obecności.

Pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.

 

izael04-09-2019 09:53:35   [#04]

pelargonia, wychodzi na to, że jednak większość OP nie wprowadza takich "usprawnień"

na szczęście w naszym mieście też jest normalnie

 

DYREK04-09-2019 09:55:55   [#05]

Wg mnie, warto opracować grafik dla dyrektora i wicedyrektora.

Osobiście stosowałem - > czas przebywania w szkole wicedyrektora/dyrektora: 

"pensum" wicedyrektora/dyrektora np. 18  ⩽ czas pobytu w szkole < 40  tygodniowo

                 4 ⩽ czas pobytu w szkole < 8  na dobę 

Przy zajęciach trwających od 8:00 do 17:00 wychodziło po ok. 30 godzin tygodniowo pobytu w szkole dla wicedyrektora/dyrektora

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]