Forum OSKKO - wątek

TEMAT: plan pracy szkoły
strony: [ 1 ]
zdebełko27-08-2019 11:25:55   [#01]

czy plan pracy szkoły musi być w formie jednego dokumentu, czy też na PLAN PRACY SZKOŁY może stanowić zbiór różnych dokumentów, które go tworzą

olaszyma27-08-2019 14:00:49   [#02]

A takie cóś ""jeszcze obowiązuje? Jest plan nadzoru pedagogicznego ale plan pracy to już dawno nie. Oczywiście organy szkoły powinny jakoś swoja pracę zaplanować (rada pedagogiczna, zespoły nauczycieli samorząd uczniowski) ale nie ma czegoś takiego jak "plan pracy szkoły"

Chyba że mi coś umknęło przy zmianach, których tyle i "wraca nowe.." ;-)

zdebełko27-08-2019 15:30:42   [#03]

Tworząc plan pracy szkoły należy powołać się od 1 września 2017 r. na art. 70 ust. 1 pkt 1 i art. 80 ust. 2 pkt 4, art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe. Rada pedagogiczna szkoły zatwierdza plan pracy oraz opiniuje organizację pracy, w tym tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych, którego opracowanie należy do obowiązków dyrektora lub innej upoważnionej przez niego osoby.

zemi05-09-2019 17:11:37   [#04]

To może ja podniosę.

My tworzymy - taki harmonogram wszystkiego, co będzie się dziać w szkole.

 

Jot05-09-2019 19:31:27   [#05]

Może jeszcze ktoś coś podpowie sprawdzonego w praktyce? :-)

 

kaef05-09-2019 19:36:17   [#06]

Zdaje się, że ogólnie za plan pracy można przyjąć szereg szkolnych dokumentów (wszelkie plany, programy i inne harmonogramy). Oprócz tego można dodać jakiś kalendarz imprez szkolnych itd. Ja to zrobiłem w ten sposób, że zrobiłem ramowe zapisy jeśli chodzi o cele i zadania dydaktyczne, wychowawcze, współpracę ze środowiskiem, bezpieczeństwo i bhp. Na końcu dopisałem, ze na plan składają się także plany pracy wychowawców, programy zajęć itd. (czyli rzeczy, które nauczyciele tak czy siak składają). Dodatkowo powstanie jeszcze harmonogram imprez szkolnych.


post został zmieniony: 05-09-2019 19:37:07

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]