Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyrektor w awansie na mianowanego
strony: [ 1 ]
miriamm927-08-2019 05:18:24   [#01]

Koleżanki i Koledzy

casus taki, dyrektor w trakcie stażu na mianowanego:

1/jako nauczyciel w przedszkolu od 01.09.2019 do 31.08.2019

2/stowarzyszenie powierzyło  nauczycielce pełnienie funkcji dyrektora  na 5 lat - czyli kolejne dwa lata stażu stażu na stanowisku dyrektora szkoły

A. jest to staż łączony, tak? 

B. dodaje wtedy sprawozdanie z pełnienia działań dyrektora szkoły?

- jak to ma być z sensem i przepisami?

kaef27-08-2019 07:50:19   [#02]

Kwestię tę regulują Art. 9e. 5 KN i Art. 9. 4. rozporządzenia w sprawie  uzyskiwania stopni awansu zawodowego. Pierwszy mówi, że odbyty już okres stażu się zalicza, a drugi o tym, jakie dokumenty potrzeba (w tym od obecnej Twojej dyrekcji). Niestety nie mogę zacytować tych ustępów, gdyż piszę na telefonie.

Leszek27-08-2019 21:14:29   [#03]

Wymieniona osoba jako dyrektor nie może zrealizować awansu, ponieważ dyrektor może awansować tylko na dyplomowanego, oczywiście musi być już mianowany. 

Pozdrawiam 

kaef27-08-2019 21:23:23   [#04]

Tfu, przepraszam. Być może godziny poranne słońce mnie zaślepiło i nie zauważyłem, że jest mowa o mianowaniu, a nie dyplomowaniu. Oczywiście ja mówiłem o tym drugim. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd

AnJa27-08-2019 21:49:37   [#05]

A w przedszkolach i niepublicznych nie ma aby furtki także dla dyrków kontraktowych?

rzewa27-08-2019 22:49:16   [#06]

nie ma

tzn. może być dyrektorem n-l nie mający stopnia n-la mianowanego czy dyplomowanego ale nie może "zrobić" kolejnego stopnia o ile nie jest n-lem mianowanym

by ta n-lka mogła awansować trzeba na trochę (np. wrzesień) zrobić ją np wickiem (oczywiście po 2 latach dyrektorowania) -> wtedy rozpocznie staż, który zostanie skrócony do zera, uzyska od dyrektora ocenę dorobku, OP przeprowadzi postępowanie egzaminacyjne, nada stopień n-la mianowanego i z powrotem zrobi dyrkiem

miriamm928-08-2019 21:53:10   [#07]

tak, Rzewa, mieliśmy panią, która na miesiąc stała się n-lką, a wtedy na krótko powołana pani dyrektor przyszykowała ją do komisji  egzaminacyjnej.

Sądziłam, że jest to teraz unormowane, lecz nic nie mogłam znaleźć.

Znowu trzeba na "Polak potrafi".

Dzięki Wam  Kochani,

Ewo szczególnie Tobie

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]