Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciele uzupełniający etat w innej szkole
strony: [ 1 ]
Jot24-08-2019 10:19:15   [#01]

 Bardzo proszę o odpowiedź. Może ktoś ma taki przypadek  w swojej szkole?

W przepisach jest powiedziane, że w skład rady ped wchodzą nauczyciele zatrudnieni w szkole. Nie ma wzmianki o nauczycielach uzupełniających etat w danej szkole.

Czy nauczyciele ci mają obowiązek uczestniczenia w zebraniach RP, czy może to być na zasadzie, że uczestniczą tylko w tych wskazanych przez dyrektora?  

Skoro nie są zatrudnieni , czy mają prawo głosowania w podejmowaniu uchwał?

rzewa24-08-2019 11:55:18   [#02]

ci n-le, zgodnie z u.P.o. są członkami rp w szkole, w której uzupełniają etat

u.P.o. o zatrudnieniu mówi w znaczeniu ogólnym, tj. zgodnie z def. słownika języka polskiego a nie w rozumieniu k.p. czyli tylko wtedy, gdy został zawarty stosunek pracy i to jeszcze z określonym podmiotem

tu chodzi o tych, którzy wykonują zadania statutowe szkoły, a takim są jak najbardziej n-le uzupełniający

Jot24-08-2019 12:38:38   [#03]

Bardzo dziękuję Rzewo. Pytałam, bo są różne interpretacje na ten temat.

kaef24-08-2019 15:58:13   [#04]

Też znalazłem coś, co współgra ze słowami Rzewy:

https://www.experto24.pl/oswiata/czas-pracy-w-oswiacie/udzial-w-obradach-rady-pedagogicznej-nauczyciela-uzupelniajacego-etat.html


post został zmieniony: 24-08-2019 15:58:30
Jot24-08-2019 18:50:14   [#05]

Dzięki za link kaef. Czytałam to zanim zapytałam,  stąd miałam wątpliwości, ponieważ jest napisane, że "nauczyciel powinien..., że dyrektor może" Uważam, że jest to jak najbardziej uzasadnione, aczkolwiek bardzo trudne organizacyjnie, szczególnie, gdy chodzi o więcej takich osób  i z różnych szkół

alis25-08-2019 19:50:49   [#06]

Ja mam kilka osób uzupełniających etat, nawet do głowy mi nie przyszło żeby nie uczestniczyli w zebraniach RP. Zawsze uzgadniam godziny rad pedagogicznych z dyrekcją szkoły, z której nauczyciele uzupełniają etat, tym sposobem nie mamy problemów organizacyjnych :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]