Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zajecia rewalidacji i korekcyjnokompensacyjne
strony: [ 1 ]
mariz23-08-2019 07:16:24   [#01]

Witam!

Przydzielając uczniom z orzeczeniami zalecane przez PPP formy wsparcia, wychodzi mi ze dla np  1 ucznia potrzeba mi

- 2 godzony rewlidacji

- zajecia korekcyjno-kompensacyjne- 1h

- zajecia logopedeczne- 0,5-1 h

- zajecia wyrownawcze - 2 h

- zajecia usprawniające kompetencje emocjnalno- spoleczne.

Fizycznie nie jest mozliwe, aby to dziecko ( autystyk) uczestniczylo w tylu rodzajach zajeć .

Czy mozna w ramach rewalidacji właczyć elementy korekcyjno kompensacyjne, jakie jeszcze połaczenia są możliwe?

 

rzewa23-08-2019 07:31:25   [#02]

jest możliwa realizacja wszystkiego w ramach rewalidacji... no może najmniej się do tego nadają zajęcia wyrównawcze

barkuk26-08-2019 18:31:54   [#03]

Ewuniu, korekcyjno - kompensacyjne i np. zajęcia logopedyczne można realizować  w ramach rewalidacji ?

 

rzewa26-08-2019 21:03:27   [#04]

uważam, że tak

ale oczywiści wszystko zależy od niepełnosprawności ucznia


post został zmieniony: 26-08-2019 21:04:09
Grzesiek26-08-2019 23:26:00   [#05]

W dobrze napisanym orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego będzie wszystko z podziałem na to co w ramach rewalidacji, a co w ramach pomocy pp. :-)

 

mariz27-08-2019 19:58:36   [#06]

w dobrze napisanym tak, a mamy takie na zasadzie kopiuj wklej i wszystko co mozna wskazane bez podziału co w ramach rewalidacji a co jako ppp. Ciężko uczniowi klas starszych dołozżc jeszcze 5 godzin,oprócz rewalidacji, bo fizycznie na nie nie będzie chodził.

Myślę więc, że w nazwach zajęć rewalidacji umieścić , że usprawniające ........... z elementami zajęć korekcyjno komp.

Logopedię daję osobno, chociaż myślę, że w niektórych przypadkach nauczyciel z kwalifikacjami może prowadzić w ramach rewalidacji terapię wad wymowy.

Wizytator będzie miał chyba inne zdanie :))

omonika27-08-2019 21:01:29   [#07]

Jeśli mogę podpowiedzieć, to szkoła jest zobowiązana do realizacji wszystkich zaleceń z orzeczenia. Jestem świeżo po kontroli NIK w sprawie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Panowie kontrolerzy brali orzeczenie, potem sprawdzali, czy IPET-y zawierają wszystkie formy pomocy wymienione w orzeczeniu, następnie dzienniki (i liczyli udział każdego ucznia w roku szkolnym).  

mariz28-08-2019 21:17:08   [#08]

dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]