Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dziennik korespondencyjny online
strony: [ 1 ]
ktosik21-08-2019 13:01:45   [#01]

Czy ktoś z Państwa Dyrektorów korzysta z dziennika korespondencyjnego online. Jesteśmy szkołą mieszczącą się w dwóch budynkach i takie rozwiązanie ułatwiłoby trochę pracę. Bardzo proszę o polecenie sprawdzonego dziennika online, dziękuję!

rzewa21-08-2019 20:55:44   [#02]

a po co dziennik w ogóle?

szkoła może przyjąć system bezdziennikowy

noe1922-08-2019 08:51:28   [#03]

a jak koniecznie chcesz, to może to załatwić każde rozwiązanie chmurowe (Google Apps, Microsoft)

kaef22-08-2019 20:05:11   [#04]

A nie jest tak, że na usługi google i microsoft trzeba uważać przez wzgląd na RODO? W mojej poprzedniej szkole pan ironicznie pisał podczas szkolenia, czy jesteśmy w stanie z tymi instytucjami podpisać jakąkolwiek umowę, która by uwzględniała unijne dyrektywy w kwestii danych osobowych.

noe1922-08-2019 21:55:37   [#05]

Obie firmy spełniają wszystkie warunki i obostrzenie dotyczące przetwarzania danych osobowych obowiązujące na terenie UE. Mówimy tu o np. G Suite for Education, to nie są usługi tożsame pod względem zasad i licencji z ogólnodostępnymi jak Google Gmail czy Google dokumenty.

Do poczytania dla pana szkolącego ;)

https://support.google.com/a/answer/60762?hl=pl

kaef22-08-2019 23:05:00   [#06]

Wprawdzie mówił ogólnie o usługach google i ich nieadekwatności względem RODO, ale to raczej mój błąd bo nawet nie pomyślałem, by sprawdzić, czy różnią się licencją. Dobrze wiedzieć!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]