Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co z przerwanym stażem kontraktowego?
strony: [ 1 ]
dorota s p27-06-2004 14:14:11   [#01]
Młody nauczyciel podjąl pracę przed dwoma laty i rozpoczął staż . Pracował wówczas na 11/18.Po pomyślnym awansie razpoczął staż na mianowanego, pracując w drugim roku na 9/18 ( zmniejszyła się ogólnie liczba godzin w szkole.) Od września 2004  nie ma dla niego godzin o czym został poinformowany.  Nie wiem czy ma szansę na pracę w innej szkole, obecnie raczej nie. Co  z jego stażem?  Czy musi otrzymać ocenę dorobku za ten rok? Czy musi zdać sprawozdanie za ten rok? Czy opiekun stażu musi go ocenić za ten rok?  Wydaje mi się, że tak, ale on nie podejmuje żadnych kroków wychodząc z założenia, że wyjątkowy nabór( szkoła ponadgimnazjalna) i ewentualna dodatkowa ilość  klas pierwszych dadzą  mu szansę na kolejny rok. Proszę pomóżcie, co należy zrobić, aby nie było za późno
Leszek27-06-2004 14:21:42   [#02]

wystarczy , że złoży sprawozdanie do oceny po zakończeniu stosunku pracy (po 31.08), reszta odpowiedzi na "tak"

pozdrawiam

dorota s p27-06-2004 14:23:45   [#03]
Dzięki , pozdrowienia
zgredek27-06-2004 14:25:03   [#04]
Art. 9f.

2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

3. Ocenę, o której mowa w ust. 2, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu.

-----------------------

i znów napiszę jak ja to robię:

nauczyciel, który kończy pracę w mojej szkole 31 sierpnia  - pisze wniosek o dokonanie oceny za odbyty staż, ale dopiero na początku września

składa sprawozdanie, opiekun stażu przedstawia projekt oceny, zwracam się do Rady Rodziców o opinię

dokonuję oceny za tę część stażu
wydaję zaświadczenie o okresie zatrudnienia

wszystko to we wrześniu - po to, żeby do okresu stażu zaliczyć miesiące wakacji
zgredek27-06-2004 14:25:49   [#05]

o Leszek

:-))))))))))))))))))
dorota s p27-06-2004 17:41:25   [#06]
Wielkie dzięki raz jeszcze

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]