Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin wynagradzania a dodatek za wychowawstwo
strony: [ 1 ]
parkerpl01-08-2019 10:21:51   [#01]

Czy w sytuacji gdy OP nie chce zmieniać wysokości dodatku za wychowawstwo i wypłacać go w wersji minimalnej tj. w kwocie 300 zł musi zmieniać regulamin wynagradzania nauczycieli?

AnJa02-08-2019 00:05:40   [#02]

Wg  ustawy nie musi. Ale jeśli wejdzie w życie roxporzadzenie będzie musiał  bo pojawi się  nowa kategoria: opiekun w oddziale przedszkolnym.

Jolanta Ostrowska02-08-2019 13:51:48   [#03]

Witam, do 16.08. mam przydzielić nauczycielowi przedszkola dodatek za wychowawstwo, czy mogę już w wysokości 300zł? Jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej - nie mogę znaleźć dokumentu.

AnJa02-08-2019 18:50:01   [#04]

Nie. Dodatek dla wychowawcy przedszkoli będzie na podstawie uchwały o.p.

 

Anna Kat13-08-2019 09:12:00   [#05]

Moim zdaniem należy najpierw rozróżnić wychowawcę klasy od nauczyciela, sprawującego opiekę nad oddziałem przedszkolnym.

Ustawa mówi tylko o minimalnej wysokości dodatku - 300 zł. Wymaga podjęcia uchwały RM, bo zawsze może być wyższy - w ustawie minimalny :) I teraz: wyrównanie do 30 września? Po podjęciu i uprawomocnieniu uchwały RM? Proszę mnie sprostować.

Przy okazji: czy w przypadku nauczycieli, którym powierzono opiekę nad oddziałem przedszkolnym (wychowawców w ps) OP wprowadzają u Was dodatek w tej samej wysokości, co dla wychowawców klas?

Z rozporządzenia wynika jedynie uprawnienie do dodatku funkcyjnego, którego nikt nie odbiera (dotychczas otrzymywali - na podstawie uchwały Rady Miejskiej), ale wynosił poniżej 300 zł.

Józefina30-09-2019 19:11:43   [#06]

Regulamin należy uzgodnić ze zz. I co w sytuacji , gdy organ chce dla przedszkola 300 zł czyli tyle ile w szkole, a jeden ze związków, mamy ich 4, się nie zgadza i chce 600zł dla wychowawców klas czyli w szkole, i wprost mówi , że przedszkole go nie interesuje i mogą mieć i 50 zł. Dodam, że pozostałe związki się zgadzają. Proszę o podpowiedź praktyków.

rzewa30-09-2019 23:21:56   [#07]

nic

OP spisuje protokół rozbieżności i uchwala regulamin taki jaki uzgodnil z pozostałymi związkami

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]