Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zespół szkół czy zespół szkolno - przedszkolny
strony: [ 1 ]
matyldaa19-07-2019 14:53:08   [#01]

Co się dzieje w sytuacji, kiedy do 31 sierpnia 2019 r. funkcjonuje zespół szkół, w skład którego wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Jeśli 1 września w zespole będzie funkcjonowało przedszkole i szkoła podstawowa, to należy zmienić nazwę z zespołu szkół na zespół szkolno - przedszkolny? Podpowiedzcie, proszę, jak wybrnąć w sytuacji, kiedy organ nadzoru upiera się przy zespole szkolno -przedszkolnym (argument: przedszkole nie jest szkołą)?

rzewa19-07-2019 20:17:05   [#02]

ależ przedszkole jest w pewnym sensie szkołą - vide art 4 pkt 1 u.P.o.

no i... żaden przepis nie mówi o tym jak ma brzmieć nazwa zespołu zatem organ powołany do jego utworzenia może zrobić to całkowicie swobodnie -> z brzmienia art 91 u.P.o. (stanowiącego pp dla istnienia zespołów) wynika jedynie, że w nazwie tej powinno występować słowo "zespół"

ja bym po prostu zadała pytanie organowi nadzoru o pp konieczności dokonania takiej zmiany -> ON nie może "upierać się" bez podania podstawy prawnej

AnJa20-07-2019 09:41:58   [#03]

może- w przypadku, gdy przepis mu tego nie zakazuje

i nie nazwałbym tego upieraniem się - a raczej dążeniem do uporządkowania rzeczywistości zgodnie ze stanem faktycznym

a w czy właściwie problem?

rzewa21-07-2019 00:04:00   [#04]

nie zgadzam się - może tylko wówczas, gdy przepis mu na to pozwala -> jeśli takiego przepisu brak, to nie może

i nie wiem o jakim porządkowaniu piszesz - jaki to bałagan, gdy zespół złożony ze szkoły i przedszkola nazywa się nadal "zespół szkół"?

AnJa21-07-2019 08:43:53   [#05]

Bałagan pojęciowy. Bo w tym zespole nie będzie szkół a 1 szkoła. I przedszkole, które jest w wielu miejscach definiowane jako odrębny byt. Można też zespołu nie tworzyć a ustanowić szkolę z oddziałami przedszkolnymi.

 

AnJa21-07-2019 11:18:49   [#06]

a co do "może- nie może" to hau, hau, hau

albowiem nie dotarło do mnie, ze to organ nadzoru (kto znaczy?)

więc on- nie może

matyldaa22-07-2019 14:18:03   [#07]

Dziękuję za odpowiedzi. Rzeczywiście, to organ nadzoru, ściślej wizytator, zwrócił uwagę na nazwę, sugerując jej zmianę. Rozumiem, że to nie jego kompetencje, aczkolwiek jako przyszły dyrektor chciałabym, żeby był porządek, stąd moje pytanie.

AnJa22-07-2019 15:32:46   [#08]

Zgadzając się z wizytatorem co do meritum - wizytator nie jest organem nadzoru a jedynie jego pracownikiem.

Wiec tematu w zasadzie nie ma.

A nawet jak będzie- to za porządek w tej kwestii odpowiada organ prowadzący.

rzewa22-07-2019 16:42:49   [#09]

ja na miejscu OP nazwy bym nie zmieniała...

i nie ma żadnej możliwości wymuszenia tej zmiany na OP

:-)

i tak na marginesie: zmiana nazwy jest zmianą uchwały OP tworzącej zespół, zatem może tego dokonać jedynie rada gminy


post został zmieniony: 22-07-2019 16:44:41

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]