Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop dla poratowania zdrowia
strony: [ 1 ][ 2 ]
Maryna26-06-2004 13:20:43   [#01]

Wiem, ze pytanie trywialne, ale chcę się upewnic: 1)czy urlop dla poratowania zdrowia to okres nieskładkowy czy składkowy? 2) czy bezposrednio przed wczesniejsza emeryturą nie mozna wziąć urlopu na poratowanie zdrowia? Z gory dziękuję.

Ewa z Rz26-06-2004 21:48:15   [#02]

1. okres składkowy

2. jak na razie - można.

Janusz z W27-06-2004 09:12:06   [#03]

Składkowy, ale...

Okres urlopu dla poratowania zdrowia to i owszem okres składkowy. Oznacza to, że składki odprowadzane w tym okresie uwzględnia się do wyliczenia podstwy emerytury, ale od 1 lipca (30 czerwca???) nie będzie się zaliczało urlopu zdrowotnego do okresu pracy w trudnych warunkach (tzw. "przy tablicy").
Gaba27-06-2004 09:14:20   [#04]
a skąd to wiesz Janusz?
rena27-06-2004 20:22:31   [#05]

Urlop wypoczynkowy a urlop zdrowotny

Mam dylemat. Nauczycielka (pedagog z niej żaden) mianowana, ma kwalifikacje, mogła by pracować gdyby chciała - bardzo często przebywała na zwolnieniach. 1 marca wróciła z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia ma(przyniosła zaświadczenie od lekarza że jest ZDOLNA do pracy), po 2 tygodniach poszła na 2 tygodniowe zwolnienie od ginekol.(błaha sprawa) w kwietniu były święta, wzięła również 2 dni opieki na dzieci; o dziwo maj przepracowała cały (o nie cały !) od 31 maja do 30 czerwca na zwolnieniu lekarskim. Obecnie zwróciła się z INFORMACJĄ ! że lekarz proponuje jej urlop zdrowotny od 1 lipca 2004 do 30 czerwca 2005 - lekarz w swoim zaświadczeniu nie podał terminów, tylko że wskazany urlop zdrowotny. Uważam, że teraz to mogę jej udzielić urlop wypoczynkowy, a zdrowotny od np. 24 sierpnia czy 1 września, ponieważ gdy wróci 1 lipca 2005 to przecież nie będzie jej się należał urlop wypoczynkowy i co wtedy ? Proszę pomóżcie mi mądrze umotywować, że teraz to urlop wypoczynkowy, a zdrowotny później.

Ewa z Rz28-06-2004 06:10:29   [#06]

może byc zdrowotny teraz a wypoczynkowy potem - jak wróci ze zdrowotnego.

W przypadku urlopu zdrowotnego nie przysługuje ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, ale sam urlop przysługuje w placówce feryjnej o ile n-l wróci do pracy przed feriami.

Janusz z W28-06-2004 17:04:45   [#07]

Do Gaby (Przepraszam, że tak późno)

U S T A W A z dnia 20 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2004 Nr 121 poz. 1264), a dokładniej pkt 16 tej Ustawy. Wydaje mi się, że jużw kwietniu - maju (?) ten temat był juz na Forum poruszany.
Jasiu29-06-2004 20:48:03   [#08]
Ja mam sytuację podobną . Nauczycielka wraca do pracy 1 lipca po urlopie zdrowotnym trwającym 10 miesięcy. Przynosi mi zaświadczenie od lekarza,że nadal się do pracy nie nadaje, bo musi oszczędzaać głos. Czy mogę jej udzielić urlopu zdrowotnego, a jeśli tak to od kiedy, czy już od 1 lipca (drugi rok z rzędu i na dodatek kontynuacja urlopu), czy od 1 września (ale przerwa będzie w  trakcie urlopu wypoczynkowego), czy jeszcze później np. od 1 października????????????????? A jak wejdzie nowa karta to wiadomo, że rok przerwy.
beera29-06-2004 21:00:18   [#09]

karta nie wejdzie- spoko ;-)

na wypoczynkowy mozesz wysłać zdrowego pracownika, a ten twoj nie jest zdrowy ;-)

Sa co prawda pewne interpretacyjne spory, ale ja uważam, że po zdrowotnym n-l powinien przynieść zaświadczenie lekarskie, ze jest zdrowy-  wynika to z KP i KN

Więc jesli wypoczynkowy, to zaświadczenie, że jest zdrowa i wtedy urlop.

twoja n-lka ma zaś zaświadczenie od lekarza z jakąś datą- od następnego dnia od tej daty powinieneś udzielic jej urlopu zdrowotnego

Tylko co oznacza:
mi zaświadczenie od lekarza,że nadal się do pracy nie nadaje, bo musi oszczędzaać głos
Czy masz tu na mysli zaświadczenie o potrzebie urlopu?
Bo jeśli tak- to nie ma sprawy i patrz wyżej :-))

Jasiu30-06-2004 06:49:04   [#10]

Czy to oznacza, że mogę udzielić urlopu na kolejny rok bez żadnej przerwy?

Bo w KN jest zapis Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 5 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 1 roku. Jeżeli nauczycielowi do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż 1 rok, płatny urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel przechodzi na emeryturę.

beera30-06-2004 10:17:56   [#11]

no ok

w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 1 roku

czyli jednorazowo nie może przekroczyć jednego roku.

Czyli możesz dwa razy po jednorazowym jednym roku :-) Nie możesz jednorazowo dać urlopu na 1 rok i 2 miesiące- na przyklad

Problem będzie po dwóch latach urlopu- tu musi być przerwa w urlopie :-)

Jasiu30-06-2004 14:07:52   [#12]

Serdeczne dzięki Asiu:-))))

Tadek30-06-2004 14:29:54   [#13]

16/ w art. 32 po ust.1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

"1a. Przy ustalaniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze nie uwzględnia się:

1) okresów niewykonywania pracy, za które pracownik otrzymał po dniu 14 XI 1991 r. wynagrodzenie lub świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,

2) okresów, w których na mocy szczególnych przepisów pracownik został zwolniony ze świadczenia pracy, z wyjątkiem okresu urlopu wypoczynkowego."    - prawdopodobnie dotyczy to urlopu dla poratowania zdrowia.

BożenaB30-06-2004 15:42:59   [#14]

 " Nauczycielowi zatrudnionemu (...), dyrektor szkoły udziela płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, (...).

A kto udziela urlopu zdrowotnego dyrektorowi ? Sam sobie udziela ?

Ewa z Rz01-07-2004 02:56:06   [#15]

organ prowadzący

per analogiam do urlopu uzupełniającego. (KN)
BożenaB01-07-2004 10:20:38   [#16]
Dziękuję.
rena01-07-2004 12:51:27   [#17]

Do JASIU

Nie wydaje mi się, aby udzielenie urlopu decyzją (bez przerwy) było zgodne z prawem. To zależy od interpretacji. Mam wyrok z 1999.12.01. SN I PKN 426/99 OSNP 2001/8/264 - krótko streszczając to dyrektor udzielał urlopu decyzją po 3 miesiące. Gdy minął rok również (nie było przerwy) udzielił urlopu na 3 miesiące, gdy dyrektor zorientował się, że popełnił błąd wycofał wydaną decyzję i nakazał n-lowi wrócić do pracy. Nauczyciel nie zareagował tylko podał dyrektora do sądu. Sąd Rejonowy uznał, że odmowa udzielenia urlopu przez pozwanego nie była sprzeczna z prawem, gdyż brak było podstawy materialnoprawnej do jego udzielenia (wywód jest dość długi nie będę go tu przytaczać). Następnie powód wniósł o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Sąd Najwyższy odpowiedział, że:,, należy uznać trafność spostrzeżenia skarżącego, żę treść art.73 ust.1 KN rozważana w oderwaniu od pozostałej części regulacji nie sprzeciwia się temu, by dyrektor szkoły udzielił n-lowi np. trzema decyzjami trzech płatnych, następujących po sobie urlopów w wymiarze do jednego roku każdy. Jednak z takim rozumieniem wymienionego przepisu pozostają w sprzeczności wyniki wykładni funkcjonalnej i celowościowej, którą należy zawsze stosować, gdy wykładnia gramatyczna przepisu nie prowadzi do wyjaśnienia jego sensu. Z art.73 ust. 1 wynika, że urlop dla poratowania zdrowia ma umożliwić n-lowi przeprowadzenie leczenia. Wyrażenie "do jednego roku" oznacza "nie więcej niż rok" i oznacza zarazem, że po tym czasie nie może być udzielony  n-lowi kolejny urlop "do jednego roku". Między kolejnymi okresami urlopu musi bowiem występować przerwa. Gdyby z wskazanego wyrażenia  nie wynikało ograniczenie prawa nauczyciela do jednorazowego skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia w pełnym trzyletnim wymiarze, to zastrzeżenie "do jednego roku" z którym wiąze się obowiązek dyrektora szkoły udzielenia urlopu,  byłoby zbędne. W związku z tym przepis art.73 ust 3 KN nalezy rozumieć w ten sposób, że przewidziany w nim "łączny wymiar urlopu", który " w okresie całego zatrudnienia nie może przekroczyć  3 lat", nie możę być realizowany jednorazowo. Potwierdza to też art.23 ust.1 pkt.2 KN gdzie okres niezdolności do pracy spowodowanej chorobą nie możę być dłuższy niż 2 lata - licząc łącznie okres L4 i urlopu dla poratowania zdrowia. Sąd uznał,że dyrektor słusznie cofnął swoją decyzję bo była ona błędna. I tak Sąd Rejonowy, Sąd Wojew.  i Sąd Najwyższy - podjęli taką samą decyzję. Cały wyrok znajduje się w LEXsie.  Pozdrawiam.

Jasiu02-07-2004 08:58:17   [#18]
Z tego wynika, że nauczycielka nie może wrócić do pracy, bo lekarz zabronił ( lub inaczej nie dostała od lekarza orzecznika zgody na powrót do pracy po okresie urlopu ), to w związku z tym muszę ją zwolnić z pracy? A w tej sytuacji jak długa musi być przerwa między kolejnymi okresami urlopu, skoro żaden przepis tego wyraźnie nie określa? Czy nie można przyjąć, że nauczycielka wraca do pracy od 1 lipca, uczestniczy w posiedzeniach RP, przygotowuje się do nowego roku szkolnego, a następnie w dniu 1 września zwraca się ponownie o udzielenie urlopu. Teoretycznie są dwa miesiące przerwy w urlopie.
beera02-07-2004 09:03:01   [#19]

spokojnie

może jasiu :-)

musi być przerwa po dwoch latach- teraz zaś możesz jej dać urlop i zrób to

:-)

beera02-07-2004 09:04:42   [#20]

i jeszcze!!!

możesz ją zwolnić z pracy po więcej niż dwóch latach!!!!( dopiero) ( dlatego między dwoma latami urlopu, a trzecim musi być choc jeden dziń przerwy)

tak stanowi KN

Kropka02-07-2004 10:34:24   [#21]

płaca na urlopie...

Witam.
  Z powodu zmniejszenia etatów w bibliotece wypowiedziałam warunki płacy bibliotekarkom - od 1 września będą pracowały na 3/4 etatu.
Jedna z nich zdecydowała się /w związku z tym/ na urlop na poratowanie zdrowia; no i pytanie - jaką płacę będzie otrzymywała, za cały etat czy 3/4 ?
Dodam, że do tej pory pracowała w pełnym wymiarze.            
                                                                                    Dziękuję.
beera02-07-2004 10:42:54   [#22]

ale jak?

od kiedy ten urlop? MOże wziąc go tylko do 1 września

Bo  jej się nie nalezy urlop od 1 wrzesnia

Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 5 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia

Bysjan02-07-2004 14:00:12   [#23]

zmiany w karcie - urlop zdrowotny

Proponuje abyście zapoznali się ze zmianami w karcie. Mamy tam odniesienie także do uropu zdrowotnego. Przerwa między jednym a drugim musi wynosić najmniej 1 rok. Zmiany wchodzą w lipcu.
beera02-07-2004 14:09:42   [#24]

bysjan

zapoznawaliśmy się, o tu:

Karta Nauczyciela- nowosci

skąd wiadomości, ze od 1 lipca wchodza jakies zmiany?

KN dopiero w powijakach, 25 czerwca poszla do senatu i prezydenta

jak zdążą na wrzesien, to się zdziwię :-))

Kropka06-07-2004 14:12:47   [#25]

asiu...

...przepraszam, kilka dni mnie nie było.
 Nauczycielka ta chce odejść na urlop od 1 września 2004 i właśnie wtedy miałaby rozpocząć pracę na 3/4 etatu; do tej pory przepracowała w szkole 20 lat w pełnym wymiarze.
 Czyli - od 1 września: praca na 3/4 etau wyklucza skorzystanie z tego urlopu ?
                     Szkoda... ale logicznie.
                                                                           Dziękuję.
Maryna06-07-2004 17:41:08   [#26]
A ja myślę, że to nielogiczne. Wg mnie pod uwagę należy wziąć lata pracy przed urlopem (ten rok, ktory się skonczyl), a nie ten, ktory przed nami. Nie jestem na 100% pewna, ale prawie na 100%. (Kuratorium - Kadry, tam Ci powiedzą). Daj znać, jak sprawdzisz.
beera06-07-2004 21:31:46   [#27]

dyrektor moze udzielić urlopu n-lowi,który jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin:

Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 5 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia

Kropko, zatrudnienie na 3/4 nie jest zatrudnieniem w pełnym wymiarze, a więc NIE MOŻESZ udzielic tego urlopu.

zaden kadrowiec z KO tego nie zmieni ;-)

...

i mnie nie bylo kilka dni- odwiedzałam tarnów :-)

Marzo07-07-2004 08:02:36   [#28]
a gdy uzupełnia etat? Katecheta zatrudniony na podstawie mianowania, w roku szkolnym 2003/2004 uzupełniał etat w innej szkole w wymiarze 7/18, chce otrzymać urlop od 01 września 2004 r. Czy mu się należy?
Ewa z Rz09-07-2004 06:37:45   [#29]

jeśli jest to,

uzupełnianie etatu na podstawie art 22 KN to n-l jest zatrudniony w pełnym wymiarze - ma jedną umowę o pracę na cały etat - zatem urlop dla poratowania zdrowia mu się należy.
Marzo09-07-2004 08:15:16   [#30]
Dzięki Ewo.
Spayk09-07-2004 12:26:42   [#31]
Jeśli od 1 września przechodzi na 3/4 etatu to niech idzie na urlop 31 sierpnia, wtedy jest zatrudniona na pełny etat
beera09-07-2004 18:17:03   [#32]

nie da rady

dyrektor powinien jej wówczas udzielić urlopu do czasu posiadania  do niego uprawnień

:-)

Spayk13-07-2004 11:18:45   [#33]

Asiu, taki wniosek jest nielogiczny, sama piszesz że udziela urlopu nauczycielowi zatrudnionemu na pełny etat. 31.08 jest zatrudniony na pełny etat i kropka.

Czy jeśli podczas trwania urlopu etat nauczyciela, na którym jest zatrudniony, ze względów organizacyjnych jest np. likwidowany to nauczyciela przebywającego na urlopie się zwalnia? Chyba nie.

Ewa z Rz14-07-2004 05:01:43   [#34]

SN Uchwała z dnia 24 maja 1994 r.
I PZP 24/94
Dyrektor szkoły nie ma obowiązku udzielenia płatnego urlopu dla poratowania zdrowia nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć i pobierającemu równocześnie emeryturę (art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela).

SN Wyrok z dnia 14 lipca 1999 r.
I PKN 156/99
1. Nauczycielowi przeniesionemu w stan nieczynny przysługuje urlop dla poratowania zdrowia na okres nie dłuższy niż do czasu wygaśnięcia stosunku pracy.

2. O skuteczności aktu przeniesienia nauczyciela w stan nieczynny decydują okoliczności istniejące w chwili jego dokonania. Złożenie przez nauczyciela wniosku o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia po przeniesieniu go w stan nieczynny nie ma znaczenia dla prawnej skuteczności aktu przeniesienia.

SN Wyrok z dnia 11 września 2001 r.
I PKN 633/00
Termin końcowy urlopu dla poratowania zdrowia wyznacza data, w której nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne, bądź może skorzystać z uprawnień wcześniej stwierdzonych.

Czyli istotne jest co było pierwsze: wniosek o urlop czy ograniczenie etatu? Jeśli ograniczenie, to urlop przysługuje jedynie do końca roku szkolnego. Ale jeśli wniosek o urlop został złożoby wcześniej, to nie można już dać ograniczenia etatu. A co za tym idzie nie można zwolnić (z wyjątkiem całkowitej likwidacji szkoły) nauczyciela który złożył wniosek o urlop lub jest na urlopie.

SN Wyrok z dnia 19 września 1996 r.
I PRN 70/96
Kompetencja dyrektora szkoły do rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem w trybie art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela nie obejmuje - z wyjątkiem sytuacji całkowitej likwidacji szkoły - nauczycieli mających na podstawie art. 73 ust. 1 tej ustawy roszczenie o udzielenie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia.

SN Wyrok z dnia 20 kwietnia 2001 r.
l PKN 377/00
Przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny po rozpoczęciu urlopu dla poratowania zdrowia jest sprzeczne z celem tego urlopu i uzasadnia żądanie uznania tego przeniesienia za bezskuteczne.

Jasiu21-07-2004 09:43:50   [#35]

do Asi

Wracam do tematu mojej nauczycielki. Asiu jeżeli nauczycielka miała urlop dla poratowania zdrowia  od 1 września 2003 do 30 czerwca 2004, to następny mogę udzielić od 1 lipca 2004, czy od 1 września 2004?
Konto zapomniane05-01-2007 16:15:37   [#36]

Mam zapytania w następujących sprawach: 1/ nauczyciel z 28-letnim stażem pracy wcześniej zatrudniony na pełnym etacie, od 01.09.2006r. otrzymał od jednego = tego samego pracodawcy (w jednej i tej samej placówce, nie będącej zespołem szkół) 2 umowy o pracę : jedną na 9/18 - do której posiada kwalifikacje zaliczono wysługę 20 % wynagrodzenia zasadniczego n-la mianowanego, drugą 9/18 - bez kwalifikacji czyli na poziomie nauczyciela stażysty z wysługa lat 0 %. Jestem w stanie zrozumieć brak wymaganych kwalifikacji i stawkę nauczyciela stażysty przy wynagrodzeniu zasadniczym, nie potrafię się jednak zgodzić z zerową stawką dodatku za wysługę lat. Będę wdzięczna za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki? 2/ czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może rozwiązać umowę o pracę, czy i jakie konsekwencje z tego wynikają?  Może ktoś już to "przerabiał"? Proszę o pomoc i dziękuję!!!

nadawca : halmag 

violka05-01-2007 21:01:45   [#37]

halmag

1/ w obu powinien mieć liczone 20% wysługi (będą to rózne kwoty, bo stawki równe)

2/ może - konsekwencje pozytywne, z dniem rozwiązania umowy przestajesz mu płacić za zdrowotny - odpada więc spory wydatek

rzewa05-01-2007 21:05:09   [#38]
pp do 1/ - §7 ust 3 rozporządzenia MEN o minimalnych stawkach wynagrodzeń nauczycieli
jolkao206-01-2007 08:35:18   [#39]

bardzo proszę o radę

nauczycielka przedszkola korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia 1 rok potem 1 rok bezpłatny teraz prosi o udzielenie urlopu wypoczynkowego ( za zdrowotny) . Czy może po wypoczynkowym skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia? ( sytuacja rodzina b.trudna)
Gaba06-01-2007 08:42:24   [#40]

urlop wypoczynkowy zsotał skonsumowany przez urlop dla poratowania zdrowia, gdyż ich cel jest zbieżny. Urlop bezpłatny jest zawieszeniem praw pracowniczych, więc nie skutkuje nabyciem praw do urlopu wypoczynkowego.

Uważaj jednak na to, by nie przekroczyć 2 lat - kodeks pracy wyraźnie mówi a jeszcze wyraxniej mówi KN - nie wolno nie byc w pracy 2 lata, może to mieć skutki prawne...

 

PS. Urlop dla poratowania zdrowia jest i ma byc ratunkiem dla nauczycielki a nie dla jej rodziny. Takie szafowanie tym urlopem odbiera mu sens.

rzewa06-01-2007 08:44:02   [#41]

"za zdrowotny"

urlop wypoczynkowy nie przysługuje

a z następnego zdrowotnego oczywiście skorzystać może, jeśli upłynął 1 rok od zakończenia poprzedniego urlopu zdrowotnego i lekarz wystawi odpowiednie orzeczenie oraz jeśli nie wyczerpała jeszcze puli 3 lat przebywania na urlopie zdrowotnym podczes całego swego życia zawodowego.
beera06-01-2007 08:45:56   [#42]

ale to placówka nieferyjna- i moze się należeć

zależy w jakim czasie był udzielany zdrowotny

Gaba06-01-2007 08:47:51   [#43]

ale Ewa, my tu mamy chyba sytuację taką -

 1 rok Udpz i 1 rok bezpłatnego - dla mnie nie minął 1 rok pracy, by otrzymać nowy urlop dla poratowania (cudzej sytuacji)...

beera06-01-2007 08:54:06   [#44]

rygor "przepracowania" dotyczy tylko 7 letniego okresu uprawniajacego do urlopu ( a i tak z zzastrzeżeniami czasu ewentualnych- dopuszczalnych przez KN przerw)

Dla udzielenie kolejnego urlopu wystarczy pozostawanie w stosunku pracu- zdrowotny tej Pani bedzie się należał

Natomiast, co do wypoczynkowego- trudno powiedziec, bo nie znamy czasu kiedy poszla na zdrowotny i czy wykorzystała wczesniej urlop wypoczynkowy ( przypomniam, ze to placowka nieferyna- czyli przedszkole)

Gaba06-01-2007 09:15:49   [#45]
Asiu, jeszcze inaczej - zwróc uwagę, że pomiędzy urlopem pierwszym a ew. drugim dla poratowania zdrowai - pani nie pracowała. A stosunek pracy zawiesiła.
beera06-01-2007 09:36:45   [#46]

gaba

ja Ci mówię, co jest w KN

a w KN jest, ze kolejny urlop zdrowotny dostaje się po roku od poprzedniego. I nie ma zadnych warunkow dla jego uzyskania. ( poza orzeczeniem lekarza)

rzewa06-01-2007 15:09:27   [#47]

asia

za czas przebywania na urlopie zdrowotnym urlop wypoczynkowy nie przysługuje, ale może przysługiwać za przepracowaną część roku szk., proporcjonalnie o ile przed zdrowotnym n-lka tego urlopu nie wykorzystała.

W pytaniu napisano, że bezpłatny został udzielony bezpośrednio po zdrowotnym, zatem za rok kalendarzowy, w którym skończył sie zdrowotny i rozpoczął bezpłatny na pewno urlop wypoczynkowy nie przysługuje.
jolkao208-01-2007 17:05:14   [#48]

po przecztaniu wszystkich rad i komentarzy dochodzę do wniosku, że mało precyzyjnie opisałam swój problem

Nauczycielka przedszkola korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia: od 01.02.2005 do 31.01. 2006 potem miała udzielony urlop bezpłatny od 01.02.2006 do 31.01. 2007.

Czy za rok 2006 należy udzielić jej pełnego urlopu wypoczynkowego?

Czy po urlopie wypoczynkowym ma prawo do skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia?

Sytuacja bardzo skomplikowana - wypadek samochodowy, opszkodowana nauczycielka i jej rodzina- chciałabym pomóc dziewczynie - jej rodzice i mąż wymagają nadal stałej opieki.

Wiem,że musi mieć uzdolnienie do pracy przed udzieleniem urlopu wypoczynkowego.

Bardzo liczę na Waszą pomoc - dziękuję:-)

beera08-01-2007 17:13:29   [#49]

"uzdolnienie" ( fajne okreslenie :) do pracy, to powinna mieć przed bezpłatnym :)

wypoczynkowy jej się nie nalezy

zdrowotnego możesz jej udzielić

jolkao208-01-2007 17:39:03   [#50]

asiu -dziękuję

znalazłam opinię dor.prawnego znp -  na temat urlopu nauczyciela w placówce nieferyjnej.. upraszczając pisze,że jeżeli nie ma planu urlopów, a urlop dla poratowania zdrowia nie obejmuje pełnego roku kalendarzowego wówczas przysługuje cały urlop wypoczynkowy..

no i głupieje

jeszcze raz dziękuję

strony: [ 1 ][ 2 ]