Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ubezpieczenie uczniów
strony: [ 1 ]
juasia24-06-2019 18:42:37   [#01]

Czy zdarzyło się, żeby dyrektorzy szkół nie podpisywali umów na ubezpieczenie zbiorowe uczniów NNW? Jeżeli tak, to jak zareagowali rodzice? Czy w ogóle jest taki obowiązek?

Jacek24-06-2019 19:59:26   [#02]

nie ma takiego obowiązku. NNW jest wyłącznie w gestii rodziców

DYREK25-06-2019 09:01:31   [#03]

Umowa NNW jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawierana wyłącznie z woli rodziców.

http://www.kuratorium.szczecin.pl/rodzice-i-uczniowie/prawa-i-obowiazki-rodzica/ubezpieczenie-uczniow-od-nnw/ 

wątki:

Ubezpieczenia szkolne

 ubezpieczenie uczniów

 ubezpieczenie ucznia

zbiórka na ubezpieczenie dzieci

Ubezpieczenie dzieci

ile dostajecie w łapę?

Uczeń zmienia szkołę - co z ubezpieczeniem?

ubezpieczenie ucznia od następstw nieszczęśliwych wypadków


post został zmieniony: 25-06-2019 09:02:52
Renatka25-06-2019 09:38:42   [#04]

Od trzech lat u mnie rodzice sami ubezpieczają ,a  ja jestem  szczęśliwa . Mamy tylko oświadczenie ,że dziecko jest ubezpieczone-nie obowiązkowe. Gmina ubezpiecza nas od odpowiedzialności cywilnej, same dodatkowo też się ubezpieczamy. Każda wycieczka dodatkowo ok 3 zł i dzieci są ubezpieczone. A ja mam spokój i już.

jurkoz25-06-2019 11:21:22   [#05]

Od 2 lat rodzice sami się tym zajmują (zgodnie z opinią MEN szkoła się tym zajmować nie powinna).

Udostępniam (jeśli są takie) rodzicom informacje o firmach, które się tym zajmują i tyle... i też jestem szczęśliwy z tego powodu. Żadnych oświadczeń nie zbieram, bo to nie moja sprawa, czy dziecko ubezpieczone indywidualnie.

 

 

asiawar25-06-2019 11:40:17   [#06]

A jak rozwiązujecie w Technikach zapis z rozporządzenia o praktycznej nauce zawodu, że szkoła zapewnia ubezpieczenie uczniów w czasie praktyk?

Czy opłacacie to z budżetu czy np. rodzice ubezpieczają uczniów i składają oświadczenia?

DYREK26-06-2019 18:02:35   [#07]

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół

prowadzących kształcenie zawodowe

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z 2017 r. poz. 1644), szkoła kierująca uczniów na praktyczną naukę zawodu (zajęcia praktyczne lub praktyki zawodowe) zapewnia ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpieczenie NNW uczniów kierowanych na praktyczną naukę zawodu organizowaną poza daną szkołą jest obowiązkiem tej szkoły, a praktyczna nauka zawodu jedną z podstawowych form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe.

Organy prowadzące szkoły otrzymują subwencję oświatową na realizację zadań szkolnych (zadania związane między innymi z prowadzeniem szkół ponadpodstawowych oraz realizacją praktycznej nauki zawodu). Zatem ubezpieczenie NNW uczniów kierowanych na praktyczną naukę zawodu organizowaną poza daną szkołą powinno być finansowane z tego źródła.

 

z: https://kuratorium.krakow.pl/ubezpieczenie-od-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow-w-ramach-praktycznej-nauki-zawodu-nnw/ 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]