Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Obowiązek szkoły w zakresie ćwiczeń dla 6-latków
strony: [ 1 ]
DICK07-06-2019 10:51:08   [#01]

Mam problem , w oddziale zerowym są 5 i 6 latki. Ktoś mi sygnalizował iż 6 latki muszą dostać od szkoły za darmo całe wyposażenie np. ćwiczenia, przybory szkolne, kredki ,pisaki itd. Gdzie jest podstawa prawna że tak ma być i jak to rozwiązać jak w oddziale są razem z 5 latkami. Nadmieniam iż finansowo szkoła ma duże problemy ,mała liczba dzieci.

BeataGie07-06-2019 11:02:41   [#02]

Nie jest to prawdą. Uczniowie oddziałów przedszkolnych nie są objęci refundacją podręcznikową.

AnJa07-06-2019 12:17:22   [#03]

Tzw. wyprawka przedszkolna jest kwestią dyskusyjną. 

Podstawy prawnej nie ma.

Jeśłi zostanie powszechnie przyjęte, ze wyposażenie jest zadniem przedszkola logiczną konsekwencja będzie też sfinansowanie tornistra/plecaka ucznia.

DICK10-06-2019 08:41:30   [#04]

Moje Księgowe twierdzą iż taki zapis o darmowym wyposażeniu przedszkolaków jest w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych od 2017. Innymi słowy jak się rodzic uprze to trzeba ze strony przedszkola zapewnić mu wszystko. Popytałem sąsiednich dyrektorów jak to robią i uzyskałem informację że rodzice to sobie finansują ( ćwiczenia w zerówce , kredki, pisaki itp.). Proszę o komentarz.

Macia10-06-2019 11:18:48   [#05]

U nas rodzice kupują karty pracy jako pomoc dyd. a pieniądze na wyprawkę wpłacają na konto RR i z tego są kupowane potrzebne przybory . Jeśli któryś się uprze i nie chce kart pracy to nauczyciel ma obowiązek przygotować dla niego pomoce (np. kserówki).

rzewa10-06-2019 11:37:03   [#06]

DICK niech księgowa poda ten zapis - nic takiego ja w tej ustawie nie widzę

brak jest pp na jakiej "rodzic miałby się uprzeć"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]