Forum OSKKO - wątek

TEMAT: brak sprawozdania ze stażu
strony: [ 1 ]
pepe03-06-2019 21:36:37   [#01]

Właśnie otrzymałem taką informację od nauczyciela kończącego 31 maja staż na mianowanego:

"Nie złożę sprawozdania, bo nie czuję się na siłach go napisać".

I od razu jego pytanie: "czy staż mi przepada?"

Moja odpowiedź: nie wiem, dowiem się.

Więc pytam ekspertów z forum:

Co ze stażem w takim przypadku? Przepada?

 

 

Koba04-06-2019 07:37:14   [#02]

Moim zdaniem nie przepada...przez jakiś czas. Najwyżej złoży sprawozdanie jesienią. W końcu to jego pieniądze i wtedy podwyżka w styczniu.

rzewa04-06-2019 08:15:39   [#03]

może złożyć nawet za kilka lat -> nie przepada...

:-)

alis04-06-2019 10:26:55   [#04]

Też mam taki przypadek, rok temu pani skończyła staż, ale sprawozdania nie mam do dzisiaj.

pepe04-06-2019 12:41:17   [#05]

Jakoś do mnie nie przemawiają powyższe stwierdzenia:

02: przez jakiś czas

03. za kilka lat

Wyglądają na opinię bez uzasadnienia.

 Drążę dalej temat:

Nauczyciel otrzymał w marcu zawiadomienie o wszczęciu procedury oceny pracy na podstawie art. 6a ust.2a KN: W przypadku zakończenia stażu na nauczyciela kontraktowego, mianowanego, dyplomowanego dyrektor szkoły jest obowiązany dokonać oceny pracy nauczyciela w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania

W zawiadomieniu został pouczony o tym, że ocena pracy zostanie przeprowadzona po złożeniu przez niego sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniającego efekty jego realizacji dla nauczyciela i szkoły, który należy złożyć w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu na podstawie §4.5rozp.o awansie: Nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniające efekty jego realizacji dla nauczyciela i szkoły, w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu.

 

Uważam, że niezłożenie w terminie sprawozdania wstrzymuje procedurę oceny pracy na podstawie art. 6a ust.2a KN.

Pyt. 1: Czy mam rację?

 

A jeśli, jak piszecie, nauczyciel złoży sprawozdanie za jakiś czas, np. 1 września br.

W terminie 21 dni dokonam oceny na podstawie art. 6a ust.2a KN.

Pyt. 2: Czy mogę dokonać oceny na tej podstawie? 

Zakładam, że tak. Nauczyciel złoży wniosek o postępowanie egzaminacyjne (bo staż na mianowanego).

Pyt. 3: Czy komisja nie odrzuci wniosku z przyczyn formalnych: przekroczenie terminu złożenia sprawozdania?

rzewa04-06-2019 14:13:51   [#06]

1. nie do końca - nie było podstawy do wszczęcia procedury oceny za staż -> dopiero złożenie sprawozdania wszczyna tę procedurę

natomiast, po zakończeniu stażu może być wszczęta z urzędu bądź na wniosek jednego z uprawnionych organów procedura oceny pracy na podstawie art 6a us 1 pkt 1 i 2 KN - taka ocena nie uwzględnia stopnia realizacji stażu, zatem sprawozdanie z realizacji stażu do jej dokonania nie jest potrzebne

2. jak najbardziej

3. nie odrzuci, bo brak pp do odrzucenia

wszystko dlatego, że rozp. awansowe zawiera co prawda termin złożenia sprawozdania ale... nie przewiduje sankcji za jego niedotrzymanie -> zatem tak jak by tego terminu nie było

na tym etapie postępowanie awansowe nie jest procedurą administracyjną ani nie podlega k.p.a. zatem nie można tu zastosować art 58 k.p.a.

pepe04-06-2019 20:56:11   [#07]

dzięki rzewa, chylę czoła :)

Twoja odpowiedź na pkt 3 nasunęła mi kolejne pytanie:

Czy niedotrzymanie przez dyrektora terminu oceny (21 dni) również nie przewiduje sankcji za jego niedotrzymanie (zatem jakby terminu tego nie było)?

alis04-06-2019 21:14:40   [#08]

Niestety, dyrektor terminu musi dotrzymać;)

Jacek04-06-2019 21:45:08   [#09]

a jak nie dotrzymie?

rzewa04-06-2019 23:19:08   [#10]

to będzie miał do czynienia z ON lub OP

a to nie przelewki...

:-)

Jacek04-06-2019 23:52:32   [#11]

o ile się nauczyciel na przewlekłość powoła albo ON lub OP zobaczy w zaświadczeniu, że nauczyciel złożył sprawozdanie dnia.. a dyrek dał ocenę po wymaganym terminie i będzie chciał z tego zrobić użytek :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]