Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ostrzeżenie - e-maile
strony: [ 1 ]
dariuszn730-05-2019 13:22:05   [#01]

Po serii e-maili z różnego  rodzaju fakturami, dziś dostałem już 2 e-maile od dyrektora szkoły  i nauczyciela podpisane w polu nadawcy maila imieniem i nazwiskiem, tematy lista dokumentów i protokół, w treści krótka informacja o konieczności zapoznania się z dokumentami, jeżeli coś jest niejasne to prośba o kontakt telefoniczny (brak numeru telefonu), i pod spodem adres email osoby która to pisze. w załączniku dokument .doc rozpoczynający się od liter inf i ciąg cyfr, 

Po najechaniu na na adres z którego został ten mail wysłany (widnieje tam imie i nazwisko) ukazuje się zupełnie inny adres mailowy z domeny com. Podejrzewam, że załącznik zawiera wirusa lub inne dziadostwo. Gdyby nie fakt ze to imie i nazwisko nic mi nie mówiło to pewnie otworzyłbym ten załącznik. Udało mi się dodzwonić do Pani Dyrektor której nazwa szkoły i imię i nazwisko było podane jako nadawca, Pani dyrektor mocno zdziwiła się, jednak adres mailowy podany na dole wiadomości należał do niej i był prawidłowy. 

Proszę uważać.

NQla30-05-2019 17:41:21   [#02]

Przydarzyła mi się podobna historia, mail pochodził ( na pierwszy rzut oka) od znanej mi dobrze osoby ze współpracującej z naszą szkołą w ramach programu Erasmus+ szkoły z Rumunii- była to prośba o pilne wsparcie finansowe. Oczywiście moja znajoma nie była autorką tego maila.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]