Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w sprawie oceny pracy nauczyciela
strony: [ 1 ]
kudlatek30-05-2019 09:10:35   [#01]

Szanowni Państwo, 

Naczuciel, ze stopniem nauczyciela mianowanego złożył wniosek o dokonanie oceny jego  pracy. W dniu 1.09.20116 ów nauczyciel rozpoczął staż ubiegającego się na stopień nauczyciela dyplomowanego..Po dwóch latach odbywania stażu nauczyciel ów poszedł na urlop zdrowotny. Rozumiem, okres stażu wydłuża się o kolejny rok szkolny tj do 31 maja 2020 r.  Tzn. nauczyciel nie ukończył stażu i w związku z tym występowanie o ocenę pracy jest bezzasadne? Czy mam rację.

Ponadto ów nauczyciel od 1.09.2018 do 31.08.2019 r jest na urlopie na poratowanie zdrowia. Czy jest podstawa prawna, ktora zobowiązuje mnie do dokonanie oceny pracy nauczycielowi, który jest na rocznym urlopie?

Będe wdzieczny za pomoc i wskazówki.

rzewa01-06-2019 16:39:18   [#02]

to, że ten n-l jest w trakcie odbywania stażu nie stanowi przeszkody by otrzymał ocenę na swój wniosek - brak w KN zapisu, który by w takim ypadku zwalniał dyrektora z dokonania oceny

od złożenia wniosku przez n-la dyrektor ma 3 m-ce na dokonani oceny - art 6a ust 2 KN ale...

w trakcie nieobecności n-la w tym okresie dłuższej jak 14 dni ulega on przedłużeniu o czas trwania nieobecności

wobec tego jeśli n-l obecnie jest na udpz, to nie świadczy pracy, zatem dyrektor nie wszczyna procedury oceny aż do powrotu n-la -> będziesz musiała dokonać tej oceny do końca listopada 2019 - art 6a ust 2b KN

jeśli n-l będzie korzystał z urlopu uzupełniającego we wrześniu i październiku, to termin ten ulegnie dalszemu przesunięciu

dorotagm02-06-2019 17:51:10   [#03]

Mam nauczyciel pracującego u mnie od 1 września 2018. 31.05.2019 r kończy staż na mianowanego.

Zgodnie z art. 6a ust. 1c ustawy Karta nauczyciela, w przypadku zmiany miejsca zatrudnienia nauczyciela ocena pracy jest dokonywana nie wcześniej niż po upływie roku od dnia podjęcia pracy w danej szkole.

Jednocześnie muszę mu wystawić ocenę do 21 dni od otrzymania sprawozdania.

To sprzeczność.

Rozpoczynam tę ocenę, by nauczyciel mógł skończyć staż. Co uważacie??

AnJa02-06-2019 17:57:54   [#04]

Rozumiałem to tak, że roczna karencja nie dotyczy n-la w awansie.

dorotagm02-06-2019 18:45:54   [#05]

Też tak przyjmuję i do oceny biorę pod uwagę ocenę dorobku zaw. z poprzedniej szkoły.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]