Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowy dyrektor i nowy wice
strony: [ 1 ]
Mariola24-06-2004 19:46:06   [#01]

Ponieważ namieszałam na inym wątku, spróbuję tutaj wkleić to co już uzyskałam.
A było to tak:

Mariola 24.06.2004 14:14 [#03]
a tak przy okazji
czy nowy dyrektor, który wygrał konkurs w czerwcu a zacznie swoje rządy we wrześniu, może odwołać wice ze stanowiska jeżeli ci nie podadzą się do dymisji?

janzg 24.06.2004 16:19 [#05]

Mariolu

dyrektor może i jeśli krążą mu po głowie takie myśli, to moim zdaniem wręcz powinien

Mariola 24.06.2004 16:50 [#09]
janiezg
a na jakiej podstawie może odwołać?
Przecież ruch kadrowy jest do 15 maja  a on jest dyrektorem dopiero od 1 września (gdy już jest ułożony plan, zatwierdzony arkusz itd...)

AnJa 24.06.2004 16:56 [#10]

Mariola - moze, tyle, że we wrzesniu- a wtedy narobi sie takiego bajzlu w arkuszu i przydziałach czynnosci, ze chyba nie warto. Więc rok popracuje raczej z nimi.

A po roku moze się okazać ( sprawdziłem w jednym z poprzednich dyrektorskich żyć), ze nie warto ich zmieniać.

Mariola 24.06.2004 17:10 [#11]
aha
czyli może, ale może zwyczajnie nie chcieć :-)
Bo u nas coś twierdzili,że nie może.
Musiałby mieć jakieś poważne zastrzeżenia do pracy, ale ja się na tym  nie znam.
Po prostu w jednej ze szkół ciągle nie mogą odwołać wice, bo choć wice jest przeciwko dyrkowi(została w spadku po starym) to nie ma podstaw do odwołania.
Z tego został wysnuty wniosek,że nowy dyrek nie może zmienić wice jeżeli wice sam nie poda się do dymisji.

janzg 24.06.2004 17:25 [#13]

1. odwołanie z pełnienia funkcji, to nie zwolnienie z pracy, więc można to zrobić w każdym czasie, należy to tylko uzgodnić z o organem. O takim odwołaniu swego czasu poinformowałem wcześniej i z pełnienia funkcji zwolniłem z dnia na dzień, wypłacając stosowne odszkodowanie.

Uchwała SN z dnia 5 V 1993 r I PZP 15/93 (art.37 ust.1 i art.38 ustawy OSO).                                                           
 1. Nauczycielowi mianowanemu odwołanemu z funkcji wicedyrektora szkoły, powierzonej na czas  nie  określony,  z  naruszeniem  art.37  ust.1  lub art.38,   ustawy   OSO   nie   przysługuje   roszczenie   o   orzeczenie bezskuteczności odwołania czy o przywrócenie do pracy na dotychczasowym stanowisku. Przysługuje  mu  natomiast  roszczenie  o  odszkodowanie  na podstawie stosowanych odpowiednio art.45 par.2 i art.47 ustawy KP.

2. Arkusz i tak nowy dyrektor zrobić będzie musiał - bo nabory, bo zatrudnienie - a tak w ogóle to nie wyobrażam sobie tego przejmowania obowiązków po 1 września

czy nowemu dyrektorowi poprzednik pościeli łóżeczko i przygotuje wszystkie te papióry, które są wymagane przez nowe rozporządzenie o nadzorze wchodzące w życie z dniem 1 września????

Nawet jeśli to jest dyrektor z konkursu i nie jest nauczycielem tej szkoły, to dla dobra jej funkcjonowania musi się porozumieć w wielu kwestiach z poprzednikiem, chyba, że ORGAN przygotowuje sobie "pasztet". ;-)

AnJa 24.06.2004 17:29 [#14]

Porozumieć się - O.K.

Mocy sprawczej jednak przed 1 wrześniem taki dyrektor żadnej nie ma.

Mariola 24.06.2004 18:15 [#15]
no właśnie
mocy nie ma i raczej przed 1 wrzesnia mieć nie będzie.
Ad. 2 to arkusz zrobił już stary dyrektor i nowy do 1 września nic z nim nie zrobi (bo nie mam mocy), a co po pierwszym... Nikt tego nie wie.

Ale zainteresowało mnie inne zdanie:
1. Nauczycielowi mianowanemu odwołanemu z funkcji wicedyrektora szkoły, powierzonej na czas  nie  określony,  z  naruszeniem  art.37  ust.1  lub art.38,   ustawy   OSO   nie   przysługuje   roszczenie   o   orzeczenie bezskuteczności odwołania czy o przywrócenie do pracy na dotychczasowym stanowisku. Przysługuje  mu  natomiast  roszczenie  o  odszkodowanie  na podstawie stosowanych odpowiednio art.45 par.2 i art.47 ustawy KP.
Ale co w przypadku, gdy nowy dyrektor przychodzi 1 września i zechce np. zmienić jednego z wice?
Arkusz jest przygotowany przez starego, plan ułożony do tego arkusza, pozatrudniani nowi ludzie przez starego dyrka i co wtedy?
Mariola 24.06.2004 18:17 [#16]
czy może wtedy zproponować (gdy już nie ma godzin) jakąś część etatu np 7/18 ?
A jeżeli ten wice tego nie przyjmie?
janzg 24.06.2004 18:52 [#17]

chyba ORGAN przygotowuje sobie "pasztet". ;-)

ja bym już teraz organowi postawił pewne warunki, przy braku porozumienia w ten pasztet bym nie wchodził

a tak nawiasem mówiąc:

- do arkusza są aneksy,

- nowy wicek ma zniżkę podobnie jak stary wicek (który ma wpływ teraz na to co się dzieje obecnie) więc ten etacik na zdrowy rozum sam powinien sobie zabezpieczyć, bo inaczej czeka go w najlepszym razie stan nieczynny - byłbym w takiej sytuacji niezwykle konsekwentny

ewa 24.06.2004 19:11 [#18]
szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy stan nieczynny, moim zdaniem pracować na te 7/18 ale pensję brać za etat, w końcu terminy mnięły, też byłabym konsekwentana  ;-)

Mariola24-06-2004 19:46:51   [#02]

ewa

jesteś pewna,że za 7/18 musiałby płacić jak za etat?
ewa24-06-2004 19:50:18   [#03]
no ja jestem pewna, jakby mi nie płacił to idę do sądu, ale czy inni forumowicze tą moją pewność poprą, to nie jestem pewna ;-)
janzg24-06-2004 20:04:21   [#04]

ja bym tam coś znalazł na 18/18 :))

ale ponieważ współwinny tej sytuacji moim zdaniem byłby organ, więc:

Art.22.1. Organ prowadzący  szkołę  może  nałożyć  na  nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym  lub - za jego zgodą - na innym stanowisku, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego   wymiaru   zajęć   dydaktycznych,    wychowawczych    lub opiekuńczych w wymiarze  nie  większym  niż  1/2  obowiązkowego  wymiaru zajęć. W wypadku niewyrażenia zgody nauczyciel  otrzymuje  wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć.

fredi24-06-2004 20:07:40   [#05]
kiedy organ to może zrobić ?
ewa24-06-2004 20:15:54   [#06]

ale art. 22.2 mówi, że zasadę tą można stosować gdy jest przynajmniej 1/2 etatu, a tu jest 7/18 ;-)

a kiedy może to zrobić hmm wydaje mi się też, że tak jak ruch kadr jest, w końcu jest to konsekwencją art.20 niejako, ale pewności nie mam...

janzg24-06-2004 20:22:21   [#07]

zniżka przypisana jest do funkcji a nie do nauczyciela

Ewo, te 2 godz jakoś bym znalazł, jestem pewien, że u mnie była wice - gdyby poszła na wojnę - nie nudziłabysię.

ewa24-06-2004 21:24:44   [#08]
w to nie wątpię :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]