Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podsumowanie roku
strony: [ 1 ]
KaPi23-05-2019 16:21:03   [#01]

moje pierwsze podsumowanie roku... nie wiem, w co ręce włożyć...

może ktoś wspomoże wzorami sprawozdań na koniec roku???

wszelakimi...

albo chociaż usystematyzuje moją wiedzę, jakie powinny się pojawić w dokumentacji...

MKJ23-05-2019 16:37:47   [#02]

Art. 69 ust. 7 UPO:

"Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły."

§ 24 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego:

"Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 sierpnia, przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego."

§ 4 ust. 1 i 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli:

"1. Zespół nauczycieli, o którym mowa w art. 111 pkt 5 ustawy, dyrektor szkoły może powołać na czas określony lub nieokreślony.
3. Zespół określa plan pracy i zadania do realizacji w danym roku szkolnym. Podsumowanie pracy zespołu odbywa się podczas ostatniego w danym roku szkolnym zebrania rady pedagogicznej."

To jest to, co musi być, z tym, że to ostatnie dopiero w sierpniu (chyba, że w sierpniu nie będzie już zebrania RP). Swoją drogą, to kolejny absurd, bo niby dlaczego takie podsumowanie nie mogłoby się odbyć w czerwcu...

Nigdzie też nie jest powiedziane, że to wszystko, co wyżej musi mieć formę pisemną, a w szczególności formę sprawozdania. Informacje o działalności szkoły czy wnioski z nadzoru można przedstawić w prezentacji lub ustnie, a podsumowanie może mieć formę debaty. Ślad zostanie w protokole zebrania RP.

Reszta według uznania i potrzeb, zgodnie z zasadą "Chrońmy lasy".

KaPi23-05-2019 16:44:55   [#03]

Czyli MKJ, nie wołasz żadnych sprawozdań od pedagoga, logopedy, bibliotekarza, nauczyciela świetlicy i od wszystkich pozostałych???

MKJ23-05-2019 16:53:43   [#04]

Nie mam logopedy i nauczyciela świetlicy. Z moim pedagogiem i bibliotekarzem jestem w ścisłym kontakcie przez cały rok, na bieżąco widzę i oceniam ich pracę, zatem nie potrzebuję obszernego sprawozdania z ich pracy. Dodatkowo pedagog prowadzi swój dziennik, w którym dokumentuje całą swoją pracę. Po co mi zatem jego sprawozdanie (chyba że do oceny pracy, ale to inna bajka)? Natomiast pedagog jest u mnie przewodniczącym Zespołu Wychowawczego i na koniec roku podsumowuje pracę tego zespołu, a w tym zawiera się również wiele jego działań.

Z bibliotekarzem jest trochę inaczej, bo nie prowadzi dziennika, więc zawsze proszę na koniec o podsumowanie pracy biblioteki, również po to, aby RP mogła zapoznać się z działalnością biblioteki szkolnej.

KaPi23-05-2019 17:08:54   [#05]

ok, dzięki :)

gosiaes223-05-2019 19:11:46   [#06]

MKJ - zdrowe podejście ;)

u mnie bibliotekarz też nie prowadzi dziennika...

 

DYREK23-05-2019 20:13:26   [#07]

o ile pamiętam, to przepisy nie przewidują prowadzenia takiego dziennika 

MKJ23-05-2019 20:48:40   [#08]

Gdyby przewidywały, to bibliotekarz dziennik by prowadził. Czyż mogłoby być inaczej? :-)

rzewa23-05-2019 23:27:56   [#09]

cóż... przepisy przewidują taki dziennik:

art 42 ust 7a KN

Areq24-05-2019 10:40:39   [#10]

U mnie nie ma żadnych sprawozdań.

MKJ25-05-2019 11:24:58   [#11]

Rzewo, oczywiście masz rację! Nauczyciel-bibliotekarz ma obowiązek rejestrować swoje zajęcia i czynności w dziennikach lekcyjnych lub dziennikach zajęć.

KN nie precyzuje, czym są dzienniki lekcyjne lub dzienniki zajęć, zatem sięgamy do rozporządzenia ws. dokumentacji przebiegu nauczania i tam mamy:

1) dzienniki lekcyjne, które są prowadzone dla każdego oddziału;

2) dzienniki zajęć:

a) dziennik zajęć w świetlicy,

b) dzienniki zajęć w SOSW, SOW, MOW, MOS, ORW i placówce zapewniającej opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania,

c) dzienniki innych zajęć niż zajęcia wpisywane odpowiednio do dziennika zajęć przedszkola, dziennika lekcyjnego, dziennika zajęć w świetlicy oraz dziennika zajęć, o którym mowa w lit. b, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością dokumentowania przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej, w szczególności zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia odpowiednio dzieci, uczniów, słuchaczy lub wychowanków,

d) dziennik zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla każdego zespołu albo dziennik indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla każdego uczestnika zajęć,

e) dziennik indywidualnych zajęć albo dziennik indywidualnego nauczania,

f) dziennik pedagoga, psychologa, logopedy, doradcy zawodowego, terapeuty pedagogicznego lub innego specjalisty zatrudnionego w przedszkolu, szkole lub placówce.

Dla bibliotekarza pasuje mi tylko lit. c.

rzewa25-05-2019 11:36:34   [#12]

owszem, ale może się ten dziennik nazywać np. dziennik zajęć biblioteki lub bibliotekarza jak kto woli

ważne by jakiś dziennik był, w którym bibliotekarz potwierdzi swoje wszystkie zajęcia realizowane w ramach pensum z art 42 ust 3 KN

MKJ25-05-2019 11:41:29   [#13]

Pryncypialnie rzecz biorąc, należałoby w art. 42 ust. 7a na końcu zastąpić kropkę przecinkiem i dodać "o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 7 ustawy - Prawo oświatowe.". :-)

rzepek29-05-2019 15:16:25   [#14]

Coś mi chyba umknęło... a dziennik do zajęć z doradztwa zawodowego -prowadzimy?

Gaba29-05-2019 18:22:10   [#15]

WSZelkie sprawozdania tego typu i zadręczanie rady pedagogicznej są zwyczajna strata czasu - ponieważ zanudzają, zadręczają i niczego nowego nie wnoszą!!! Wywalić na zawsze ze szkół podusmowania, że w 4b przecyztała najwięcej ksiązek i co z tego?

Areq29-05-2019 18:44:32   [#16]

Gaba popieram i też tak robię!

DorotaN30-05-2019 20:36:04   [#17]

Sprawozdania osoby odpowiedzialne wysyłają e-mailem do wszystkich, nie sa czytane na radzie, ale są w protokole. sprawozdanie z prazy szkoły i realizacji nadzoru krótko i na temat.

elrym30-05-2019 22:28:51   [#18]

u mnie - sprawozdania w formie załączników do protokołu,

na radzie czytamy wnioski 

Roman Langhammer31-05-2019 18:04:00   [#19]

No to z ciekawości... jakie macie sprawozdania? :) 

Areq31-05-2019 20:01:39   [#20]

Nie mam żadnych.

Marek Pleśniar31-05-2019 23:20:04   [#21]

jest taki system: zarządzanie przez dzielenie się władzą

więc rano w poniedziałek podziel się władzą z nauczycielami, biblioteką, świetlica, zespołami nauczycieli uczących - i im pozwól - na pojutrze podzielić się swoimi sprawozdaniami
I im udzielaj głosu na radzie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]