Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwi dla "niekończącego szkołę" ???
strony: [ 1 ]
krystyna24-06-2004 10:07:46   [#01]

do tej pory wiedziałam, że taki delikwent go nie dostaje !

ale przed chwilę w eduseeku przeczytałam , że :

"Miałem taki problem jak Wy. I telefonowałem w tej sprawie do MENis-u.

 Odpowiedź: "Uczeń otrzymuje świadectow szkolne a nie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gdyż w arkuszu ocen wpisane są jego osiągnięcia edukacyjne i jezeli będzie chciał - kiedyś potrzebował - świadectwa z tego roku to należy wystawić mu odpis świadectwa a nie ksero z arkusza ocen.
Tyle MENiS - ja tak właśnie zrobiłem. "

I już sama nie wiem co robić ???????????????

Jacek24-06-2004 10:20:54   [#02]

Ale po cholerę mu świadectwo jeśli nie ukończył szkoły. Po prostu powtarza klasę. Jeśli będzie chciał zmienić szkołę wtedy dyrektor nowej szkoły przyjmie go do klasy na podstawie ostatniego świadectwa promocyjnego jakie posiada i zażyczy sobie odpisu arkusza ocen tego ucznia.

Przecież to świadectwo nic mu nie da a ta odpowiedź MENiSa to nic innego jak interpretacja bo w przepisach na ten temat nie ma nic. Równie dobrze można przyjąć "moją" interpretację bo ma takie samo znaczenie jak MENiS-owa

Maryna24-06-2004 14:16:44   [#03]
I dobrze mówicie Jacku, choć ja dla spokojności wydaję takiemu uczniowi świadectwo na formularzu z niższej klasy, uzupelniam ...nie otrzymał promocji i wykreslam to co dalej nastepuje. Mam jednak świdomosc, że uczeń może je wyrzucic do kosza na śmieci i nikt od niego tego świadectwa nie bedzie żądal. Druk bezużyteczny.
Jacek24-06-2004 15:54:44   [#04]

Skoro bezużyteczny to po kiego licha wydawać.

Ja mam gimnazjum i też miałem przypadek że uczennica w klasie trzeciej nie ukończyła szkoły i powtarzała klasę. Żadnego świadectwa nie otrzymała

Gusia24-06-2004 18:10:58   [#05]

u nas też dają z klasy niższej

np. nie zdaje w kl. 6 (nie kończy szkoły), dostaje świadectwo takie same jak uczniowie w klasie 5.

Nionka24-06-2004 18:15:41   [#06]
Jezu, to dawać czy nie? Ludzie, ratunku! Jutro koniec roku! Jak to jest?!
Elusia24-06-2004 18:20:02   [#07]

no i co tam napisać? uczęszczał do klasy 6 (..) uchwałą (..) nie otrzymał... promocj... do klasy ???????????? albo przkreślić promocj... do klasy ..................i nadpisać ukończył... szkoły podstawowej ?

Jak dla mnie to bez sensu - jedno i drugie.

Maryśka224-06-2004 21:43:30   [#08]

Nie dajemy, bo po co?

Jak ukończy to dostanie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]