Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzaminy a strajk
strony: [ 1 ]
Afraniuk09-04-2019 13:39:58   [#01]

Troszkę z innej perspektywy:

co w przypadku organizacji egzaminu ? Udało się znaleźć nauczycieli do egzaminu - cudem dzięki sąsiadom :)

Co z komitetem strajkowym ? Największa sala egzaminacyjna jest obok wejścia, gdzie siedzi komitet strajkowy. Mogę polecić im zmianę miejsca przesiadywania?  Obawiam się hałasu z ich strony. Co mogę zrobić i na jakiej podstawie?

Dodatkowo obawiam się "powitania" nauczycieli na egzamin ? Rozmowy, prośby - coś jeszcze ??

af

Marek Pleśniar09-04-2019 13:51:55   [#02]

po prostu rozmawiajcie

DYREK09-04-2019 13:55:19   [#03]

Wg mnie nakazać nie można. Raczej konieczna rozmowa i życzliwość obu stron.

Przepisy tego nie regulują. W ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mamy tylko taki zapis:

" Art. 21. 1. Kierownik zakładu pracy nie może być w czasie strajku ograniczony w pełnieniu obowiązków i w wykonywaniu uprawnień w odniesieniu do pracowników niebiorących udziału w strajku oraz w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu i nieprzerwanej pracy tych obiektów, urządzeń i instalacji, których unieruchomienie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego lub przywrócenia normalnej działalności zakładu.

2. Organizatorzy strajku są obowiązani współdziałać z kierownikiem zakładu pracy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ochrony mienia zakładu pracy i nieprzerwanej pracy obiektów, urządzeń i instalacji, o których mowa w ust. 1."

DYREK09-04-2019 15:14:58   [#04]

poważny problem będzie jak strajk zostanie przekształcony w strajk okupacyjny

wtedy strajkujący zablokowaliby całą szkołę lub pomieszczenia, gdzie mogłyby odbyć się egzaminy

Afraniuk09-04-2019 15:48:13   [#05]

tylko to już jest nielegalne gdyż ogranicza w pełnieniu obowiązków i przywróceniu normalnej działalności zakładu..

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]