Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co może dyrektor (uchwała w sprawie klasyfikacji maturzystów)
strony: [ 1 ]
Róża5602-04-2019 22:58:21   [#01]

Kochani, pomóżcie młodemu stażem p.o.dyrektorowi! Zastałam konflikt n-la matematyki i klasy (konflikt zresztą trwający już prawie od początku, poprzedni dyrektor nie przystał na prośbę rodziców o zmianę nauczyciela). Matematyka - wiadomo przedmiot trudny dla wielu uczniów technikum (w zawodach nietechnicznych na pewno), aniołami, regularnie chodzącymi na zajęcia też nie byli. Jednakże zasady, jakimi kieruje się nauczyciel, jego upór i nieustępliwość, sztywne wyliczanie średniej ocen ("bo taki ma PSO")...doprowadziły do wielu już nieprzyjemnych spotkań z rodzicami, delikatnie rzecz ujmując. Żądanie zmiany n-la w listopadzie musiałam oddalić, bo po prostu nie mam takiej możliwości.Moje próby łagodzenia konfliktu - działały na chwilę. Zarzuty dotyczą np. "zapominania" o wpisaniu pozytywnych ocen, a skrzętnie wpisywane są jedynki, co obniżyło średnią ocen i skutkowało zagrożeniami. Obecnie uczniowie  chcą wycofywać się ze zdawania matury. Podejrzewam presję... Co mogę zrobić, gdyby doszło do wystawienia wielu jedynek w tej klasie, a mam wątpliwości z powodów opisanych wyżej. N-l dość osobliwy, może postawić na swoim, mimo, że w rozmowie podkreślałam pewne niekonsekwencje w jego postępowaniu...

Czy można na radzie zakwestionowac oceny - głupie pytanie ze strony p.o.dyrektora, ale wszystkie problemy nagle spadły na mnie......Poradźcie mi, macie więcej doświadczenia, please!

Jolanta Pawlak02-04-2019 23:36:11   [#02]

To nauczyciel wystawia oceny i nie bardzo dyrektor może formalnie je zakwestionować.

Jeżeli matematyk jest taki konsekwentny w stosowaniu zasad pso, to sprawdziłabym czy sam ich przestrzega - nie wpisywanie ocen pozytywnych - chyba uczniowie mają te kartkówki. sprawdziany.

 

Na pewno rozmowa z nauczycielem, duża liczba jedynek, to też świadectwo nauczyciela.

Roman Langhammer03-04-2019 04:15:53   [#03]

Poza tym 1000 zł... sorry, 30% podwyżki. Będzie wtedy zdecydowanie lepiej. Nauczyciel odzyska wiarę w uczniów, odnajdzie swoją pasję, baa... podniesie poziom edukacji!

Co będziesz żałowała? ;)

AnJa03-04-2019 08:30:27   [#04]

Jeśli nauczyciel popełnił jakiekolwiek błędy formalne- egzamin sprawdzający na wniosek ucznia/rodzica.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]