Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel współorganizujący w Punkcie przedszkolnym
strony: [ 1 ]
bardu28-03-2019 08:00:37   [#01]

witam, proszę o pomoc do punktu przedszkolnego zgłosili rodzice dziecko z autyzmem dziecięcym.  Moje pytanie dotyczy zatrudnienia specjalisty - czy OP ma obowiązek w punkcie przedszkolnym przydzielić godz. dla nauczyciela, czy też to dobra wola OP.  W szkole wiem jak to działa,  natomiast punkt przedszkolny- to dla mnie nowość , którą dostałam, nawet nie mogę wpisać  tego PP w arkuszu? 

DYREK01-04-2019 10:23:50   [#02]

Rozporządzenia MEN  z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz. U. poz. 1578 oraz z 2018 r. poz. 1485)

§ 7 ust.2 

"W przedszkolach ogólnodostępnych, innych formach wychowania przedszkolnego (.....) zatrudnia się dodatkowo: ....."

Rozporządzenie MEN z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. poz. 1657 i 2446)

"§ 1. Wychowanie przedszkolne może być prowadzone w następujących, innych niż przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, formach:

1) punktach przedszkolnych, zwanych dalej „punktami”, w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący;
2) zespołach wychowania przedszkolnego, zwanych dalej „zespołami”, w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny w niektóre dni tygodnia, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący."
bardu01-04-2019 10:52:26   [#03]

Dyrek, dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]