Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przedszkole niesamorządowe
strony: [ 1 ]
KaPi27-03-2019 18:59:27   [#01]

Bardzo proszę wszystkie mądre głowy o pomoc...

przedszkole niesamorządowe, organ ustalił przerwy pracy na okres wakacji letnich, tak, jak w szkołach, co pozawala na wynajęcie pomieszczeń w wakacje

rodzic jednego z dzieci potrzebuje opieki przedszkolnej dla dziecka w wakacje

w okresie wakacyjnym będzie działało przedszkole "sezonowe" - miesiąc w jednej miejscowości, miesiąc w drugiej

i teraz czy dobrze myślę: jeżeli rodzic zrezygnuje z naszego przedszkola z końcem czerwca i złoży podanie do przedszkola gminnego to czy dyrektor tamtego przedszkola powinien przyjąć dziecko?

według mnie, tak, ale może jestem w błędzie...

rzewa27-03-2019 19:15:29   [#02]

owszem, tak

ale wówczas wasze przedszkole w tym m-cu nie powinno tego dziecka wykazywać do dotacji

KaPi27-03-2019 19:22:10   [#03]

no tak,

a ewentualnie we wrześniu, jeżeli chce wrócić do nas, to tam oświadcza rodzić, że rezygnuje, składa podanie do nas i procedura się powtarza w drugą stronę?

AnJa27-03-2019 19:27:30   [#04]

powinien- w sensie, ze musi- nie

bo może np. nie mieć miejsc

albo nie przyjmować poza okresem rekrutacji ustalonym przez OP

ale może

 

KaPi27-03-2019 19:36:19   [#05]

AnJa, a gdyby dziecko sprowadziło się do miejscowości w trakcie roku szkolnego, czyli po okresie rekrutacyjnym, to co? nie przyjmie?

 

miejsca zdecydowanie są...


post został zmieniony: 27-03-2019 19:36:46
rzewa27-03-2019 19:37:47   [#06]

jak ma miejsce, to przyjąć musi

a jak nie ma, to nie

oczywiście, o ile jest przedszkolem publicznym

KaPi27-03-2019 19:40:32   [#07]

jest przedszkolem publicznym

 

a jak z prawem dziecka od 3 roku do korzystania z przedszkola?

AnJa27-03-2019 19:47:13   [#08]

Ma to prawo.

I bierze udział w rekrutacji- a jeśłi zabraknie mu miejsca burmistrz wskazuje mu miejsce w innej placówce wychowania przedszkolnego.

Ale okres wakacyjny rzadzi się swoimi prawami - i tam pojecie wolne miejsce nie jest jednoznaczne.

Owszem- dyrektor ma wolną rękę w przyjmowaniu w okresie między rekrutacyjnym ustalonym przez OP. Ale co w przypadku jesłi np. 1 lipca dyrek przyjmie dziecko na tzw. dyżur a rodzic uzna, ze to przyjęcie także od września? A od wrzęsnia miejsc nie ma - bo w rekrutacji obsadzono wszystkie.

KaPi27-03-2019 19:51:46   [#09]

Ok, rozumiem

natomiast nasze małe wiejskie przedszkola nigdy nie są maksymalnie wypełnione, więc myślę, że w takim razie nie powinno być problemu z przyjęciem...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]