Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podział na edukacje w klasach I-III
strony: [ 1 ]
Jot12-03-2019 21:22:29   [#01]

Jak u Was w praktyce wygląda podział na poszczególne edukacje przez nauczyciela w dzienniku klas I-III stosownie do tego, co jest w rozporządzeniu o ramowych planach? Czy nauczyciele wpisują w każdym dniu ile godzin przeznaczyli na każdą z edukację, tj. czy zaznaczają, że w danym dniu zrealizowali np 2 godziny edukacji matematycznej matematycznej, 1 godz ed. społecznej, 1 przyrodniczej? Rozumiem, że język,  wych. fiz , plastykę, informatykę i muzykę wpisują z boku, a resztę?

alis12-03-2019 21:38:37   [#02]

U mnie reszta bez takiego szczegółowego podziału.

Jot12-03-2019 21:49:08   [#03]

U nas też i mam nadzieję, że jest ok. Koleżanka zasiała mi jednak niepokój, że skoro jest napisane, że nauczyciel dokonuje podziału to ma tego podziału dokonać...A co u innych?

rzewa13-03-2019 08:39:13   [#04]

n-l dokonuje podziału w tym sensie, że ma wszystko realizować w odpowiednich proporcjach ale... nauczanie w sposób zintegrowany wyklucza sztywne podziały, gdyż wykonując jedno zadanie uczniowie mogą jednocześnie realizować treści wszystkich edukacji

zatem, o ile któryś z elementów edukacji wczesnoszkolnej nie został wydzielony dla innego n-la, n-l EW powinien realizować wszystkie treści podstawy programowej w sposób zintegrowany czyli nawet nie wpisywać osobno w dziennik takich zajęć jak j.obcy czy zajęcia komputerowe

jedyny wyjątek to wf, gdyż powinno być z dokumentacji widać, że są realizowane w ten sposób min 3 godziny w tygodniu

Jot13-03-2019 14:15:28   [#05]

...czyli mamy dobrze:-) Dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]