Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel związkowiec
strony: [ 1 ]
mimka09-03-2019 09:16:57   [#01]

Chciałabym prosić o pomoc:

1. nauczyciel biologii związkowiec (pod ochroną) zatrudniony na pełnym etacie -  w przyszłym roku szkolnym mogę mu zagwarantować 13h biologii (godzin biologii będę mieć 16, ale 3 godz. jako dyr i biolog przeznaczyłam dla siebie), czy w związku z powyższym, mogę uzupełnić etat emu nauczycielowi godzinami świetlicowymi?

2. moja poprzedniczka w ub. roku szkolnym wykorzystała 24 dni urlopu z puli dyrektorskiej (decyzja OP wyliczenie proporcjonalne za okres od stycznia do końca sierpnia kiedy pełniła funkcję dyrektora) - teraz domaga się ode mnie urlopu wypoczynkowego za 2018 r. z "puli" nauczycielskiej. Czy ma do tego prawo i ile ew. dni tego urlopu by jej przysługiwało?

Nadmienię, że oba pytania dotyczą tej samej osoby. 

3. Czy urlop nauczyciela liczymy za rok kalendarzowy, czy szkolny? - taki dylemat jeszcze.

Dziękuję za pomoc. 

DYREK09-03-2019 10:23:36   [#02]

1. można nauczycielowi zaproponować etat łączony, czy się zgodzi to już inny bajka

jeżeli się nie zgodzi to należy szukać innego rozwiązania (np. dyrektor przydziela sobie godziny w świetlicy)

2. Wg mnie, za rok 2018 powinna otrzymać 35 dni (do takiego urlopu nabyła prawo w dniu 1.01.2018 r.)

jeżeli pracuje dalej jako nauczyciel i odwołanie ze stanowiska nie łączy się z rozwiązaniem stosunku pracy, to nie powinna otrzymać urlopu proporcjonalnego 24 dni tylko cały urlop za rok 2018 (35 dni)

prawo do urlopu "nauczycielskiego" nabyła dopiero 1.09.2019 r. 

wg mnie niech wystąpi do sądu pracy - wyrok sądu będzie dla Ciebie podstawą do udzielenia właściwego urlopu

wątek: Urlop odwołanych ze stanowisk wicków

3. 

Art. 65 KN  " ..... a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym"

przykład: nauczyciel 1.01.2019 roku nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego za rok kalendarzowy 2019. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]