Forum OSKKO - wątek

TEMAT: udostępnianie rodzicom prac pisemnych uczniów
strony: [ 1 ]
bogna420-02-2019 04:21:10   [#01]

Jak u siebie rozwiązaliście sprawę udostępniania pisemnych prac rodzicom? Nauczyciele niechętnie to robią.Może ktoś ma jakieś dobre i sprawdzone rozwiązanie?

Roman Langhammer20-02-2019 05:21:02   [#02]

My dajemy uczniowie do domu, na następnej lekcji oddaje. Nie mamy z tym problemów większych...:)

dariuszn720-02-2019 07:49:17   [#03]

U nas podobnie jak u Romana, nauczyciele maja taki obowiązek, mogą wybrać inny sposób, ale każdy inny jest dużo bardziej pracochłonny. Udostępnianie na terenie szkoły podczas wizyty rodzica nie jest spełnieniem warunku dotyczącego udostępniania prac (przynajmniej takie są wytyczne KO)

bogna420-02-2019 08:16:59   [#04]

Tak jest rzeczywiście najwygodniej. Moi nauczyciele obawiają się, że prace od części uczniów nie wrócą, a nauczyciel ma obowiązek przechowywania prac.

MKJ20-02-2019 10:10:28   [#05]

W dobie powszechnego używania przez dzieci i młodzież smartfonów z funkcją aparatu fotograficznego problem ten uważam za marginalny. :-)

Skimir20-02-2019 11:34:04   [#06]

Wciąż nie mogę zrozumieć i sam z tym wewnętrznie walczę, czemu mamy takie kuriozalne interpretacje i rozwiązania.

Jeśli szkoła ma udostępnić prace uczniowi, to może on je zabrać do domu. Jeśli nie zwróci (zgubi, zniszczy...) to czemu nauczyciel ma mieć problem, że tej pracy nie posiada? W szkole rozrósł się do granic możliwości aparat asekuracji a to wcale dobrze na wychowanie młodzieży nie wpływa.

"Muszę Ci udostępnić pracę ale nie mogę, bo Ty możesz zgubić a ja muszę ją mieć, więc będziemy tworzyć systemy, procedury zmierzające do..."

Podobnie różne powiadamiania, podpisy potwierdzające z zapoznaniem się itp... Wychowawca prowadzi zebranie na którym informuje o zasadach, procedurach, ocenach itp. Frekwencja na zebraniu jest 50% i później zaczyna się polowanie na podpisy. Jeśli było zebranie, jeśli była możliwość zapoznania się, to już sprawą rodzica jest czy z tej możliwości skorzystał czy nie.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]