Forum OSKKO - wątek

TEMAT: konsultujemy projekt rozp. o awansie - cz 2, komisja
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar22-06-2004 01:28:47   [#01]

Konsultacja OSKKO:

Wstępna koncepcja Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli

to pilne. Otrzymaliśmy ten projekt dzięki współpracy z MENiS podczas naszej konferecnji w Miętnem. Przedstawiciele MENiS przyjadą też do Olsztyna.

Zapraszam do 2 części konsultacji (będzie 6) :

Tryb działania komisji kwalifikacyjnych egzaminacyjnych (§10-14)

Krystyna D22-06-2004 10:08:16   [#02]

dodać przecinki

będzie bardziej czytelne po postawieniu w § 13 ust. 3 dwóch przecinków

3. Nauczyciel otrzymuje odpowiednio akceptację komisji kwalifikacyjnej lub zdaje egzamin przed komisją egzaminacyjną w przypadku uzyskania średniej arytmetycznej punktów, po odrzuceniu dwóch punktacji skrajnych, wynoszącej co najmniej 7 punktów.

Iwona122-06-2004 12:39:37   [#03]
"Komisja kwalifikacyjna analizuje dorobek zawodowy nauczyciela mianowanego ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego na podstawie przedłożonej przez nauczyciela dokumentacji oraz przeprowadzonej rozmowy"-czy dobrze rozumię, że rozmowa będzie obowiązkowa? (to wakacje ciężko będzie zaplanować wcześniej ;-)0
Rycho22-06-2004 12:53:58   [#04]

§ 14.

 

1. Z przebiegu pracy komisji kwalifikacyjnej oraz komisji egzaminacyjnej sporządzany jest protokół zawierający w szczególności:

 

 

7)      rozstrzygnięcia proceduralne przyjęte w trybie określonym w ust. 4?? tu chyba chodzi o pkt 5?,

bo

4. Organ, który powołał komisję kwalifikacyjną lub egzaminacyjną, zapewnia jej obsługę administracyjno – biurową oraz pokrywa wydatki związane z jej działalnością.

a tu jest tak

5. W sprawach proceduralnych dotyczących prac komisji kwalifikacyjnej oraz komisji egzaminacyjnej, nieuregulowanych w rozporządzeniu, decyduje komisja w drodze głosowania zwykłą większością głosów obecnych na posiedzeniu członków.

 

więc jednak chyba chodzi o pkt 5.

 

co do oraz przeprowadzonej rozmowy

 

no cóż, trzeba wybierać - mieć ciasteczko, czy je zjeść...

Marek Pleśniar22-06-2004 13:37:31   [#05]
no i będzie okazja do spotkania latem ze swoim dyrektorem, którego też nikt nie pyta o zdanie czy che być w wakacje na komisji swojego nauczyciela;-)
Iwona122-06-2004 14:08:44   [#06]

ale

dyrektora-wiadomo, życie ciężkie, a nauczyciel swoje 45 minut i do domu-tak ludzie mówią ;-))))))
celin22-06-2004 21:20:54   [#07]
Rozmowa z nauczycielem jak najbardziej wskazana, a nawet konieczna. Czułam ogromny dyskomfort,że nie mogłam uczestniczyć w tak ważnym spotkaniu, gdzie mówiło sie o mojej pracy beze mnie :)))). Czekałam pod drzwiami w obawie,że mogę być potrzebna, jednocześnie dotrzymując towarzystwa Dyrektorce :)))). Tak, tak Iwonko 45 min. i do domu... to troszeczkę przykre, ale jak ludzie mówią...
Jolanta Szuchta22-06-2004 21:48:41   [#08]

Wielu nauczycieli

mianowanych chcialo uczestniczyć w posiedzeniach komisji i wazne jest to ze został ustalony zakres zadawanych pytań."

oraz przeprowadzonej rozmowy, podczas której nauczyciel odpowiada na pytania członków komisji dotyczące wpływu działań i zadań zrealizowanych przez nauczyciela w czasie stażu na podwyższenie jakości pracy szkoły, w której nauczyciel odbywał staż."

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]