Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop dla poratowania zdrowia
strony: [ 1 ]
zara08-02-2019 01:34:12   [#01]

Nauczyciel zatrudniony w szkole "A" uzupełniał etat w szkole" B". Od lutego ten nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. W związku z powyższym dyrektor szkoły" A" przydzielił godziny, które wcześniej realizował nauczyciel w szkole "A" innemu nauczycielowi z tej placówki jako godziny ponadwymiarowe. Natomiast godziny, które w ramach uzupełnienia etatu realizował nauczyciel przebywający obecnie na urlopie dla poratowania zdrowia w szkole "B" będzie realizował nowy nauczyciel, który do tej pory nie był zatrudniony ani w szkole "A", ani w szkole "B". Pytanie brzmi kto powinien podpisać z nim umowę o pracę, czy dyrektor szkoły "A", czy dyrektor szkoły "B" i na jakiej podstawie? 

rzewa08-02-2019 04:43:01   [#02]

dyrektor szkoły B

na podstawie art 10 ust 7 KN na czas nieobecności n-la XY

KaPi08-02-2019 10:41:55   [#03]

mam taki problem...

właśnie dostałam informację, że nauczycielka chce iść na zdrowotny (ma problemy z sercem) od 1 marca do 30 czerwca

jest zatrudniona jako nauczyciel terapeuta, prowadzi logopedię i zajęcia kor - kom

korekty mam komu dać w zastępstwie, ale do logopedii nie mam nikogo...

no i stąd moje pytanie: czy muszę koniecznie kogoś szukać na tę logopedię, czy może zostać nieobsadzona? Specjalistów u nas brak, poza tym wioska, mała szkoła, mało godzin tej logopedii, nie wiem, czy ktos będzie chcial dojeżdżać na jedną godzinę dziennie...

jak wybrnąć???

elrym08-02-2019 12:51:48   [#04]

nie musisz na siłę szukać

zgłoś w panelu kontaktowym kuratorium- oferty pracy

złóż ofertę w Powiatowym Urzędzie Pracy

i rób swoje ;-))))

KaPi08-02-2019 12:54:06   [#05]

dzięki :)

Marla09-08-2019 13:40:13   [#06]

nauczyciel rezygnuje z pracy w KO - był oddelegowany - wraca do szkoły. Planuje skorzystać jeszcze z urlopu dla poratowania zdrowia. W KO pracuje do 31 sierpnia 2019. 

czy może złożyć wniosek do dyrektora o udzielenie urlopu pod koniec sierpnia czy dopiero np. 1 września?

ile czasu ma dyrektor, aby dać nauczycielowi skierowanie od momentu wniosku, czy są w ogóle jakieś termin?

ot takie drobiazgi....

rzewa09-08-2019 18:10:12   [#07]

wniosek może złożyć dopiero 1.09

dyrektor ma 7 dni na sprawdzenie czy n-l ma uprawnienia formalne do udpz i wystawienie skierowania - art 73 ust 10a KN

(pamiętaj, że okres pracy w KO nie liczy się do okresu pracy uprawniającej do pierwszego udpz)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]