Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana przydziału godzin w trakcie roku szkolnego
strony: [ 1 ]
Jaga04-02-2019 08:51:12   [#01]

Nauczyciel uczy 18 godzin matematyki, prowadzi także 4 godziny zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Z jedną klasą zupełnie sobie nie radzi pod względem dyscypliny. Zabranie czterech godzin matematyki i danie w zamian świetlicy, to zmiana pensum wymagająca zgody nauczyciela. Czy mogę jednak zabrać zajęcia obowiązkowe, a zostawić wyrównawcze, tak by nie zmieniać pensum. Pytanie: czy mogę tymi wyrównawczymi uzupełnić etat i czy zabranie godzin nadliczbowych nie wymaga zgody nauczyciela?

DYREK04-02-2019 09:11:36   [#02]
Dyrektor szkoły nie jest zobowiązany do uzyskania zgody nauczyciela na zmniejszenie jego liczby godzin ponadwymiarowych. 

Procedura;-)
  • zmiana arkusza organizacji szkoły (aneks do arkusza -> nowy przydział dla nauczyciela),
  • pismo informujące nauczyciela o nowym przydziale zajęć. 

Wyrok z dnia 12 maja 2004 r. I PK 454/03

"Praca w godzinach ponadwymiarowych nie stanowi uprawnienia nauczyciela, lecz jest jego obowiązkiem, jeżeli została zarządzona zgodnie z prawem.
Zdjęcie z nauczyciela tego dodatkowego obowiązku przez nieprzydzielenie pracy w godzinach ponadwymiarowych nie może być uważane za pogorszenie warunków pracy.

Maro7706-10-2022 17:47:28   [#03]

Wstawiam jeszcze raz pytanie, bo chyba pomyliłam wątek

Mam taką sytuację:

Nauczyciel otrzymał przydział 27,26 godzin średniorocznie (pensum 19), w tym jest 4,79 zajęć z pomocy psych.

Nauczyciel rozlicza godziny ponadwymiarowe średniorocznie (8,26 godz./m-c). Miesiąc wrzesień n-l rozliczył wg starego przydziału

Z pewnych względów odebrano mu 4,79 zkk.  W nowym miesiącu będzie miał już 22,47/19 i 3,47 godz. ponadwymiarowej.

Oczywiście należy aneksować arkusz. 

Proszę o wskazówki bardziej doświadczone osoby o czym powinnam pamiętać podczas rozliczania godzin za październik. 

(Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę zrozumiałe)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]