Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jubilat
strony: [ 1 ]
basiaj22-01-2019 22:01:53   [#01]

Bardzo proszę o pomoc nauczyciel w roku szkolnym 2017/2018  pracował na zastępstwo od września do sierpnia złozył świadectwa  pracy  i na dzień 30 sierpnia miał 29 lat 11 miesięcy 7 dni  lat  pracy

od września podjęła prace  w innej placówce zlozyla tam  o jubilata i powiedziano jej ,ze to ja powinnam jej wyplacić

 w listopadzie 2018 zlozyla do mnie pismo zebym wyplacila jej jubilata za 30 lat pracy ( doniosla jeszcze jedno świadectwo pracy ) i faktycznie ma 30 lat

uważam ,ze ja nie miałam podstaw wypłacenia jubilata . bo pracownik nie przedstawił mi wszystkich świadectw pracy napisala to we wniosku,że nie doniosla tego świadectwa

wiem ze może się starać 3 lata ,żeby jej to wypłacili - powinna jej wyplacic placowka w której pracuje obecnie tam dala wszystkie świadectwa więc ma 30 lat pracy

proszę o opinię

 

 

rzewa23-01-2019 10:06:01   [#02]

ta nowa szkoła nie może wypłacić jubileuszu, bo 30 lat "stuknęło" jej przed zatrudnieniem sie w tej szkole

natomiast Ty nie masz podstaw do wypłacenia, gdyż w czasie pracy u Ciebie nie miała ona udokumentowanego stażu pracy wymaganego do nagrody a teraz już Twoim pracownikiem nie jest zatem brak podstaw do wypłaty

n-lka może zrobić tylko jedno - może oddać sprawę do sądu pracy, który może, ale nie jest to w żadnym razie pewne!, zasądzić jej tę jubileuszówkę od Ciebie

jak zasądzi to będzie pp do wypłaty, a jak nie to nie

basiaj23-01-2019 17:28:39   [#03]

a jak się ma to do tego ,że jest okres 3 lat do wypłacenia ?

rzewa23-01-2019 17:30:42   [#04]

tak, że sąd ew. może nakazać z tego powodu wypłatę ale... nie radziłabym bez sądu płacić, gdyż będzie trudno wykazać ew. przed rio, że nie doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]