Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie ucznia z drugiego języka obcego
strony: [ 1 ]
fuks18-01-2019 13:19:10   [#01]
§ 6.
1. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z wadą słuchu, z głęboką dysleksją rozwojową, z afazją, niepełnosprawno-
ściami sprzężonymi lub z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z nauki drugiego języka obcego nowożytnego do końca danego etapu edukacyjnego na wniosek rodziców albo pełnoletniego ucznia oraz na podstawie opinii poradni psycholo-giczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, z której wynika potrzeba zwolnienia z nauki tego języka obcego nowożytnego.
2 . W przypadku ucznia, o którym mowa w ust. 1, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania, z którego wynika potrzeba zwolnienia  ucznia z nauki drugiego języka obcego nowożytnego, zwolnienie z nauki tego języka obcego nowożytnego może nastąpić na podstawie tego orzeczenia.
"z którego wynika potrzeba zwolnienia" oznacza, że w orzeczeniu powinno być takie stwierdzenie?
dorotacho18-01-2019 13:30:55   [#02]

A czy to również dotyczy języka drugiego w klasach IV-VI, gdy język jest jako dodatkowy? To mnie zastanawia

Martuta21-01-2019 13:09:01   [#03]

do  fuks

Maiłam taką sytuację. Orzeczenie nie zawierało stwierdzenia, z którego wynikała potrzeba zwolnienia.  To uszczegółowienie  pojawiło w najnowszym rozporządzeniu, wcześniej tego nie było.  Poradnia stwierdziła, że nie może wydać nowego orzeczenia i anulować poprzedniego. Ostatecznie PPP wydała opinię, w której znalazło się stwierdzenie z którego wynika potrzeba zwolnienia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]