Forum OSKKO - wątek

TEMAT: upomnienie?
strony: [ 1 ]
KaPi14-01-2019 21:35:07   [#01]

Słuchajcie, chyba muszę dać upomnienie nauczycielce... nieterminowa strasznie...wszystkie prace oddaje z poślizgiem... rozmowy dają tyle, że zapewnia, że zaraz wpisze, że już będzie pilnowała...

i dalej te same problemy

jestem dyr od września, a tu taka sytuacja... ale już mam dosyć tłumaczenia się za kogoś...

katarzs15-01-2019 11:52:02   [#02]

Ja najpierw dałabym zwrócenie uwagi na piśmie. To jeszcze nie kara, którą włącza się do akt, a działa. No i to stopniowanie kar...

DYREK15-01-2019 17:51:35   [#03]

Art. 108. § 1. Za nieprzestrzeganie przez pracownika ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy, pracodawca może stosować:

1) karę upomnienia;

2) karę nagany.

Innych kar niż przewiduje Kodeks pracy nie można stosować. Nie ma takich kar porządkowych jak: ustne upomnienie (tzw. opie...), notatka służbowa, rozmowa dyscyplinująca, zwrócenie uwagi na piśmie itp.

Przy nakładaniu kary porządkowej należy dokładnie przestrzegać procedury określonej w Kodeksie pracy (Rozdział VI Odpowiedzialność porządkowa pracowników) -> ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917 z późn. zm.)

mychase30-08-2021 12:46:13   [#04]

Pracownik obsługi notorycznie zaniedbuje swoje obowiązki tzn. nie sprząta wyznaczonych  sal, wielokrotne upomnienia ustne nic dają, tłumaczenie ciągle takie samo, ja tu sprzątałam, pajęczyny wiszą jak firanki, padnięte muchy leżą na parapecie na podłodze, podłogę tylko się moczy ale nie zamiata, robiłam przegląd w piątek i wskazywałam co trzeba poprawić w poniedziałek bez zmian, sytuacja powtarza się kolejny raz, czy mogę dać karę upomnienia? Rozmowa przeprowadzana była po wielokrotnych upomnieniach w obecności dyrektora niestety skutek żaden

mychase30-08-2021 13:44:33   [#05]

podnosze

olaszyma30-08-2021 14:11:29   [#06]

Polecieć mu po premii. Argumenty finansowe najlepiej przekonują. 


post został zmieniony: 30-08-2021 14:12:07
izael30-08-2021 14:34:22   [#07]

lub upomnienie

to też działa - takie zapisane czarno na białym

 

kaef30-08-2021 14:57:00   [#08]

Podejrzewam, że zakres obowiązków może być dość ogólny, więc pierwszym krokiem może być szczegółowe spisanie ich, wskazanie terminów i sposobów realizacji i podpisanie przez pracownika. Jeżeli krok pierwszy jest zbędny lub gdy pracownik nie wywiązuje się z obowiązków to po kolei - upomnienie, kara finansowa, a przy dalszej niesubordynacji jest możliwe nawet wypowiedzenie umowy (ale tu już dyrektor musi się zabezpieczyć).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]