Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje.
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar14-01-2019 15:17:01   [#01]

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24362415,prezydent-adamowicz-nie-zyje.html

Nie żyje bardzo popularny w swoim mieście i ceniony w całym kraju samorządowiec. Paweł Adamowicz.
Współorganizator 2 kongresów OSKKO, wyjątkowo życzliwy gospodarz. Znakomity szef wielkiego miasta, umiejętnie dobierający kadrę kierowniczą miasta, twórca i współtwórca imponujących przedsięwzięć pomorskiej oświaty i życia publicznego.

Także gospodarz kongresu: http://www.oskko.edu.pl/kongres11/ oraz - tak myśleliśmy -  kongresu tegorocznego, który ma się odbyć w Gdańsku we wrześniu. Niestety zamiast współpracować, oddamy hołd zmarłemu...

Trudno komentować to szokujące, okropne wydarzenie.

Współczuję Rodzinie i Gdańszczanom.

Dorota K14-01-2019 16:24:17   [#02]

Nie ukrywam, że usłyszawszy tę wiadomość, poryczałam się, mimo, iż mieszkam daleko od Gdańska.

Współczuję przede wszystkim Rodzinie, ale również Mieszkańcom tego miasta.

Nie zapomnę słów koleżanki z Gdańska, która "urwała się" z Sympozjum Neurodydaktyki - bo musi zdążyć, by zagłosować na swojego Prezydenta.

Obawiam się - Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji Szefa WOŚP - że kolejny finał może zobaczyć "kłody po nogi" przy kolejnej realizacji tego przedsięwzięcia, w którym biorę aktywny udział od SAMEGO początku.

W tej chwili słucham wypowiedzi Janiny Ochojskiej w TVN24 i znowu ryczę.

Nie poddawajmy się!

 

 

ergo14-01-2019 17:58:54   [#03]

"Jako wychowanek Żeromskiego i "Rodowodów niepokornych" wierzę, że jednostka może naprawiać świat, co sam na

sobie ćwiczę. I pewny jestem, że każdy z nas, samorządowców, dysponując pieniędzmi publicznymi czy prywatnymi, może

uczynić wiele dobra. O to przecież w życiu idzie, prawda?"

 

fragment wywiadu dziennikarki GW z Pawłem Adamowiczem z 2016 roku

JarTul14-01-2019 17:59:27   [#04]

Smutne...Tragiczne... Niepotrzebne...

Ofiara naszych czasów...

Okrutna lekcja?  Przestroga? Dokąd zmierzamy? :-(

Najgłębsze wyrazy współczucia dla Rodziny śp. PANA PREZYDENTA...

żal... żal... żal... :-(

AsiaJ14-01-2019 22:23:00   [#06]

Żal, wielki żal... i słów brak...:(

gosiaj14-01-2019 23:12:49   [#07]

Pamiętam wrażenie, jakie wywarły na mnie wystąpienia Gospodarzy Gdańska w symbolicznym Centrum Solidarności. Pamiętam Pana Prezydenta z Kongresu 2016. Mądry, odważny, autonomiczny, charyzmatyczny - On i inni Pomorscy Gospodarze XI Kongresu. Radosny, entuzjastyczny, w oficjalnych i kuluarowych sytuacjach wierzący w moc sprawczą ludzi, dla których ważne są wartości - nie tylko deklarowane, ale widoczne w ich działaniach. Taki obraz Prezydenta Pawła Adamowicza towarzyszył mi, gdy śledziłam relacje z dramatycznych wydarzeń z ostatniej doby i gdy ogłoszono komunikat, że walka przegrana. Niepojęte, że On, który od wczesnej młodości żył dla innych i dawał innym, zginął z ręki człowieka, który od wczesnej młodości żył, zabierając innym... Niepojęte... Dzisiaj dla Pana Prezydenta zabrzmiał gdański dzwon św. Mikołaja. Komu jeszcze zabije dzwon? Co możemy zrobić, żeby taki niepojęty dramat się nie powtórzył?

Całym sercem jestem z Żoną i Córkami ś.p. Pana Pawła Adamowicza. One straciły niezwykłego Męża i Tatę. My - straciliśmy niezwykłego obywatela, ideowca, działacza, autorytet...

Barla15-01-2019 00:27:38   [#08]

Wielki żal ...

mbyks6115-01-2019 09:41:37   [#09]

Extra człowiek. W czasie jego prezydentury Gdańsk rozkwitł. Cześć jego pamięci !!!

ReniaB16-01-2019 10:24:24   [#10]

Żal

izael16-01-2019 12:04:39   [#11]

żal

smutek

gniew

nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]