Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uczeń chce przejść z technikum do liceum dla dorosłych
strony: [ 1 ]
małgocha08-01-2019 10:19:14   [#01]

Uczeń jest w czwartej klasie technikum i wie, że nie ukończy szkoły w terminie z powodu negatywnej oceny z przedmiotu zawodowego (tak twierdzi). Jednak chce przystąpić do matury w kwietniu. Czy mogę go przyjąć na ostatni semestr liceum dla dorosłych? Tak, żeby mógł przystąpić do tej matury? (oczywiście jak zaliczy 6 semestr).

Ktoś mu tak doradził i przyszedł z podaniem a ja mam wątpliwości...
Czytam rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków przechodzenia ucznia z jednego typu do innego - ale nie bardzo widzę taką możliwość.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

an08-01-2019 11:31:27   [#02]

par. 2 pkt 8 tego rozporządzenia

klasy IV technikum publicznego lub niepublicznego o uprawnieniach szkoły publicznej może być przyjęty do:
a) klasy III albo IV publicznego liceum ogólnokształcącego albo

 

ponadto par. 5 pkt 4

Uczeń klasy IV technikum publicznego lub niepublicznego o uprawnieniach szkoły publicznej, który nie otrzymał promocji do klasy V z powodu uzyskania negatywnych rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia zawodowego, a który ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych ogólnokształcących uzyskał pozytywne roczne oceny klasyfikacyjne, może być przyjęty do klasy IV publicznego liceum ogólnokształcącego.

TO CHYBA MOŻE. Ja bym chyba przyjęła.

małgocha08-01-2019 12:32:44   [#03]

No właśnie to CHYBA! bo te zapisy dotyczą szkół ponadpodstawowych. A to jest stare technikum i stare LOD.

Stąd wątpliwości...

rzewa08-01-2019 20:00:01   [#04]

Oczywiście, że możesz przyjąć go do LO, tak by przystąpił do matury jeszcze w tym roku

Rozporządzenie MEN z dnia 13 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków przechodzenia ucznia ze szkoły publicznej lub szkoły niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej jednego typu do szkoły publicznej innego typu albo do szkoły publicznej tego samego typu (Dz. U. poz. 1248)[dotyczy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych]

§ 2. 1. Uczeń przechodzący z:
[...]
8) klasy IV technikum publicznego lub niepublicznego o uprawnieniach szkoły publicznej może być przyjęty do klasy III publicznego liceum ogólnokształcącego albo [...]

małgocha08-01-2019 20:15:15   [#05]

Dzięki!
Jeszcze napisałam do KO - zobaczę co odpowiedzą. Chociaż tacy skorzy do odpowiedzi nie są...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]