Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwiększenie ilości orzeczeń w klasie integracyjnej
strony: [ 1 ]
Skimir05-01-2019 17:24:23   [#01]

Witam

Załóżmy, że w klasie integracyjnej jest pięcioro dzieci z orzeczeniami - czyli, według przepisów maksymalna ilość. Jakie działania powinien przedsięwziąć dyrektor szkoły jeśli w trakcie funkcjonowania takiej klasy kolejni uczniowie uzyskają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego?

Teoretycznie można by otworzyć drugą klasę integracyjną ale - po pierwsze, OP może nie wyrazić zgody, po drugie, rodzice wcale nie muszą być chętni do przenoszenia i rozdzielania dzieci.

Roman Langhammer05-01-2019 19:42:07   [#02]

Mam podobną sytuację. Klasa 7. Jest 5 orzeczeń, a jeden z uczniów już chodzących do tej klasy będzie miał niebawem orzeczenie. Dzwoniłem do KO i powiedziano mi, że nie muszę się przejmować. Na podstawie par. 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ("Za zgodą organu prowadzącego szkołę lub przedszkole liczba dzieci niepełnosprawnych w oddziale przedszkola integracyjnego i oddziale integracyjnym w przedszkolu ogólnodostępnym oraz liczba uczniów niepełnosprawnych w oddziale szkoły integracyjnej i oddziale integracyjnym w szkole ogólnodostępnej może być wyższa niż określona w ust. 1, jeżeli uczeń uczęszczający do tego oddziału uzyska orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane z uwagi na niepełnosprawność w trakcie roku szkolnego.") limit może być przekroczony. Nie można przyjąć ucznia z orzeczeniem z zewnątrz. Oddział ten może funkcjonować do zakończenia szkoły z większą liczbą uczniów z orzeczeniami. Oczywiści w arkuszu należy zaznaczyć (do opiniowania), że większa liczba jest tym właśnie faktem spowodowana, żeby nie było problemu z pozytywną opinią.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]