Forum OSKKO - wątek

TEMAT: drugi język obcy zwolnienie
strony: [ 1 ]
KaPi17-12-2018 15:02:56   [#01]

uczeń z niedosłuchem, otrzymał właśnie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, klasa IV

mamy wprowadzony drugi język obcy jako dodatkowy od OP

mogę zwolnić go z nauki tego języka na podstawie tego orzeczenia, ale mama prosi, żeby "dać mu szansę"...

cy mogę ewentualnie zwolnić go z tego języka później, jak faktycznie wyjdzie, że nie daje rady? np.: w drugim półroczu?

Roman Langhammer17-12-2018 16:56:13   [#02]

Myślę, że powinno się działać na korzyść ucznia. A więc powinien chodzić na drugi język, a jeśli później będzie decyzja mamy o zwolnieniu, to wtedy to zrobić. Tylko miej to na piśmie. 

KaPi17-12-2018 17:05:44   [#03]

Jak dobrze, kiedy ktoś potwierdza moje rozumowanie... :)

Ala17-12-2018 17:31:29   [#04]

dyrektor zwalnia z drugiego języka na wniosek rodziców lub pełnoletniego ucznia

nie ma wniosku nie ma zwolnienia :)

§ 6. 1. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z wadą słuchu, z głęboką dysleksją rozwojową, z afazją, z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z nauki drugiego języka obcego nowożytnego do końca danego etapu edukacyjnego na wniosek rodziców albo pełnoletniego ucznia oraz na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, z której wynika potrzeba zwolnienia z nauki tego języka obcego nowożytnego.

KaPi17-12-2018 18:13:50   [#05]

ustęp 2 mnie dotyczy...

Ala17-12-2018 19:03:03   [#06]

2. W przypadku ucznia, o którym mowa w ust. 1, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania, z którego wynika potrzeba zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego nowożytnego, zwolnienie z nauki tego języka obcego nowożytnego może nastąpić na podstawie tego orzeczenia.

oba potrzebne :)

KaPi17-12-2018 19:11:27   [#07]

ok, ogarniam :)

AndrzejW26-12-2018 20:39:34   [#08]

ale na wszelki wypadek weź od mamy ucznia papier, że to ona chce, żeby dziecko chodziło na drugi język. Potem ocenicie to w WOFU i zrobicie ew korektę do IPETu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]