Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 2 umowy
strony: [ 1 ]
mychase15-12-2018 22:04:31   [#01]

Nauczyciel zgodził się na ograniczenie etatu i od września był zatrudniony na 2 umowy jedna ta z ograniczenia a druga za zgoda kuratorium płaca jak dla stazysty ( brak kwalifikacji ) w grudniu nauczyciel uzyskał kwalifikacje, jak teraz powinnam postąpić? bardzo proszę o pomoc 

od stycznia przekształcić to w 1 umowę ? chyba nie może mieć dwóch umów skoro ma kwalifikacje)

i jeszcze jeden problem, umowa (bez braku kwalifikacji) jest umową z uśrednionymi godzinami (klasy maturalne) czy przeliczyć uśrednienie od stycznia ?  jeżeli tak  w jaki sposób to uśrednienie przeliczyć, im dłużej o tym mysle tym więcej wątpliwości mi się nasuwa 

Wierzę że doświadczenie i wiedza członków forum rozwieją moje wątpliwości 

rzewa16-12-2018 09:01:07   [#02]

tę drugą umowę rozwiązać za porozumieniem stron, i zmienić/zrezygnować z ograniczenia - należy uśrednić wymiar zgodnie z uchwałą OP

za okres wrzesień-grudzień obliczyć ile godzin faktycznie zrealizował i a za ile otrzymał wynagrodzenie z tej drugiej umowy zgodnie z uśrednieniem - różnicę dopłacić wg stawki na tej umowie

mychase08-01-2019 10:35:52   [#03]

Rzewo pomocy

Nauczyciel  od września miał 20 godzi po uśrednieniu miał płacone za 18 zgodnie z uchwałą op

od 19 października  otrzymał dodatkowo 4 godziny całoroczne( czyli nie jest to klasa maturalna)

czy można nadal liczyć mu etat z 18 tak jak byó na poczatku roku szkolnego a te cztery policzyć jako nadgodziny ?

w uchwale op nic nie ma na temat zwiekszenia ilości godzin w ciagu roku

 


post został zmieniony: 08-01-2019 10:36:19
rzewa08-01-2019 19:49:41   [#04]

nie tylko można ale należy mu płacić te 4 godziny jako ponadwymiarowe

i to niezależnie od tego czy są całoroczne czy nie

mychase09-01-2019 07:44:19   [#05]

Rzewo że trzeba płacić to oczywiste mało czytelnie zapytałam chodziło mi o to czy trzeba uśrednić na nowo czy zostawić to uśrednienie z poczatku roku czyli pracował 20 a miał płacone za 18 i dodajac te 4 godziny  jako ponadwymiarowe czy przeliczyć uśrenienie na nowo  w uchwale nie ma nic na temat zmiany w trakcie roku 

 

rzewa09-01-2019 08:47:37   [#06]

nie ma potrzeby przeliczania - skoro te 2 godziny tygodniowo teraz  (20 wykonuje a  18 płacisz) wystarczają by pokryć niedobór godzin w m-cach przyszłych to te dodatkowe 4 godziny niczego w tym zakresie nie zmienią...

mychase09-01-2019 09:17:35   [#07]

dziękuję, tak myślałam ale zawsze dobrze upewnić się u bardziej doświadczonych :)

mychase24-01-2019 07:49:40   [#08]

Nauczyciel zgodził się na ograniczenie etatu i od września był zatrudniony na 2 umowy jedna ta z ograniczenia a druga za zgoda kuratorium płaca jak dla stazysty ( brak kwalifikacji ) w grudniu nauczyciel uzyskał kwalifikacje, jak teraz powinnam postąpić? bardzo proszę o pomoc 

od stycznia przekształcić to w 1 umowę ? chyba nie może mieć dwóch umów skoro ma kwalifikacje)

i jeszcze jeden problem, umowa (bez braku kwalifikacji) jest umową z uśrednionymi godzinami (klasy maturalne) czy przeliczyć uśrednienie od stycznia ?  jeżeli tak  w jaki sposób to uśrednienie przeliczyć, im dłużej o tym mysle tym więcej wątpliwości mi się nasuwa 

Wierzę że doświadczenie i wiedza członków forum rozwieją moje wątpliwości 

rzewa16-12-2018 09:01:07   [#02]

tę drugą umowę rozwiązać za porozumieniem stron, i zmienić/zrezygnować z ograniczenia - należy uśrednić wymiar zgodnie z uchwałą OP

za okres wrzesień-grudzień obliczyć ile godzin faktycznie zrealizował i a za ile otrzymał wynagrodzenie z tej drugiej umowy zgodnie z uśrednieniem - różnicę dopłacić wg stawki na tej umowie

ale jeszcze jedno, a czy nalezy za tą rozwiązywaną umowę wypłacić ekwiwalent za urlop

mychase24-01-2019 09:54:17   [#09]

podnoszę

czy nalezy za tą rozwiązywaną umowę wypłacić ekwiwalent za urlop

rzewa24-01-2019 10:00:13   [#10]

należy poinformować n-la, że wynagrodzenie urlopowe otrzyma w trakcie urlopu w ferie i wakacje, który będzie płacony wg pełnego etatu z ew. średnia urlopową a nie z uwzględnianiem ograniczenia

mychase31-01-2019 09:42:55   [#11]

Powinnam dla tej rozwiazanej umowy wystawić świadectwo pracy, a co wpisac w pozycji urlopy?

rzewa31-01-2019 09:53:01   [#12]

nie musisz wystawiać świadectwa pracy o ile n-l się o to nie upomni - art 97 §11 k.p.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]