Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czas pracy pracownika obsługi
strony: [ 1 ]
Jot13-12-2018 20:10:34   [#01]

Czy występuje u kogoś z Was taki przypadek, że pracownik obsługi pracuje z przerwą w ciągu jednego dnia  tj rano np od 6.00- 12.00 i po południu od  16.00-18.00? Oczywiście za zgodą pracownika. Można tak?

DYREK14-12-2018 13:36:56   [#02]

zobacz: Przerywany system czasu pracy

Rozdział IV Systemy i rozkłady czasu pracy (szczególnie art. 139) Kodeksu pracy

Jot14-12-2018 20:53:10   [#03]

Dziękuję:-) Już sprawdzam

Ed13-01-2020 18:07:10   [#04]

Z przyczyn organizacyjnych planuję zmienić godziny pracy pracownicy obsługi.

1) W jakiej formie powiadomić tę osobę o zmianie godzin: aneks do umowy (porozumienie zmieniające) ,czy zwykłe pismo informujące o zmianie godzin?

2) Czy pracownica może nie wyrazić zgody na tę zmianę (dodam, że brakuje jej 2 lata do emerytury i obowiązuje ją ochrona przedemerytalna) ?

DYREK14-01-2020 13:39:41   [#05]

na początek warto sprawdzić:

  • zapisy Twojego regulaminu pracy (w jakich godzinach jest wykonywana praca w szkole)
  • zapisy umowy o pracę zawartej z pracownikiem (czy tam są zapisy dotyczące godzin pracy pracownika)

od tego zależy dalsze postępowanie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]