Forum OSKKO - wątek

TEMAT: poprawka
strony: [ 1 ]
Nionka20-06-2004 21:03:42   [#01]
Dawno nie wchodziłam na Forum, więc może juz o tym było, ale nie mogę znaleźć, więc pytam: Uczeń w kl. I gimnazjum miał egzamin poprawkowy z matematyki, który zdał i otrzymał promocję do klasy II. W klasie drugiej to samo - jedna ocena ndst. znowu z matematyki. Czy ma prawo zdawac egzamin poprawkowy? Według mnie tak, ale wolę się upewnić. Sprawa pilna, proszę - pomóżcie!
Leszek20-06-2004 21:24:23   [#02]

ma prawo...

pozdrawiam

Jolanta Szuchta20-06-2004 21:45:21   [#03]

Pod warunkiem

że Rada Pedagogiczna wyrazi zgodę.
Rycho20-06-2004 21:55:24   [#04]

a dlaczego?

 Rada Pedagogiczna ma wyrażać zgodę na to?
 
Jeśli uczeń otrzymał jedną ocenę niedostateczną, to jego prawem jest zdawanie egzaminu poprawkowego. I może to robić co roku jeśli to będzie tylko jedna ocena ndst.
 
Co innego, gdyby miał dwie. Wtedy dopiero RP może wyrazić zgodę na egzamin poprawkowy z dwóch przedmiotów.
 
§ 9. Rozp o klasyfikowaniu, ocenianiu ....

8. Ustalona przez nauczyciela niedostateczna ocena klasyfikacyjna końcoworoczna (semestralna) może być zmieniona tylko w wyniku egzaminu poprawkowego, z zastrzeżeniem § 16 ust. 1.

§ 16. 1. Począwszy od klasy czwartej szkoły podstawowej, z wyjątkiem klasy programowo najwyższej w szkole danego typu, uczeń, który w wyniku końcoworocznej klasyfikacji uzyskał ocenę niedostateczną z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, może zdawać egzamin poprawkowy, z zastrzeżeniem ust. 2. W wyjątkowych przypadkach rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin poprawkowy z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

2. W szkole ponadgimnazjalnej oraz dotychczasowej szkole ponadpodstawowej uczeń może zdawać egzamin poprawkowy także po klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym).

Jolanta Szuchta20-06-2004 21:59:09   [#05]

Dzięki

widocznie nie doczytałam lub może kiedyś tak było?:-(
Rycho20-06-2004 22:00:53   [#06]
:-))))
Jolanta Szuchta20-06-2004 22:02:38   [#07]

No zobacz

która to godzina.Przecież mogłam nie wiedzieć.:-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]