Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sprawdzian dyrektorski
strony: [ 1 ]
joanka20-06-2004 19:58:43   [#01]

Co to jest sprawdzian dyrektorski? Czy jakies akty prawne regulują przeprowadzanie takiego sprawdzianu? Kto układa pytania? Jezeli dyrektor nie "pozwala" ułożyć pytan nauczycielowi, który uczy  w tej klasie, gdzie chce zrobić sprawdzian dyrektorski [a oznajmia to na trzy dni pzred] mówiąc że sam ułoży, a nie jest spacjalistą w danej dziedzinie, to co wtedy ma zrobić nauczyciel?

Sytuacja wygląda jakoś nieprawdziwie, lae taki problem ma nauczyciel z 25 letnim stażem pracy, który postawił oceny mierne uczniom którzy z innych przedmiotów mają pały. Dyrektor nieoficjalnie kkkaże postawić pały tym uczniom. Nauczyciel jest załamany. Twierdzi,z edyrektor "uwział się" i szuka haka na wywalenie z pracy.

Dziękuję za pomoc.

Joanna Berdzik20-06-2004 20:07:00   [#02]

:-)))

ale jak?

jaki sprawdzian?

chodzi o cos w rodzaju poprawkowego, czy co?

nie mogę złapać sensu w tym?

Leszek20-06-2004 20:10:00   [#03]

To może ten nauczyciel spyta swego dyra jaki jest cel sprawdzianu i dlaczego dyro zamiast niego chce wystawić oceny... wogóle 25-latek (stażowy oczywiście) może śmiało juz pytać dyra... :-)))

pozdrawiam

Mariusz177220-06-2004 20:23:37   [#04]

Ocen miernych dawno nie miema. W imieniu kogo piszesz?

Patrz na zapisy w statucie szkoły.

Jolanta Szuchta20-06-2004 20:26:21   [#05]

A może

chodzi o wewnętrzne mierzenie jakości w formie badania wyników nauczania?Owszem dyro może sam układać pytania,ale musi je skonsultować z nauczycielem prowadzącym przedmiot.
Gaba20-06-2004 20:27:43   [#06]

- ja stosuje sprawdzian dyrektorski, jak ciupię w pokera - czasem mówię sprawdzam!

 

- poważniej - można zastosować badanie wyników, gdy się chce tzw. typ oceniania wyłapać, moderowac ocenianie - ale taka akcja (jeżli jest prawdziwa) jest wynikiem jakiegoś konfliktu, ktoś coś komuś udowadnia.

Gaba20-06-2004 20:30:51   [#07]

- nie musi, Jolu,konsultować - piszę takie sprawdziany i nie konsultuję, dyrektor może konsultować... - a na nastepny dzień dzieciska wszystkie trenują treści związane ze sprawdzianem dyrektorskim.

OKE też ze mną nie konsultuje, a bada - ważna jest intencja, kontekst zachowań i czytelność ich.

Jolanta Szuchta20-06-2004 20:34:48   [#08]

Gabo

ja tam konsultuje,bo np.nie mam ochoty sprawdzić co już nauczyciel zrealizował a czego nie.

Miałam teraz taki przypadek o którym piszesz ze już dzieciska wiedziały.

Po prostu powiedziałam nauczycielowi kilka ciepłych słow,no i zmieniłam pytania.Juz więcej chyba nikt nie będzie próbował.

To tak jak z hospitacją tez zawsze zapowiadam.

nn20-06-2004 20:53:43   [#09]

a procedury???

Powaliło mnie to dokładnie. Sprawdzian dyrektorski??? Kurna, o co tu biega. A co na to MENiS, Kuriatoria. Tak po prostu "sprawdzian" bez odpowiednich procedur??? Tak nie można. Proszę wpierw opracować procedury, skonsultować je ze Związkami Zawodowymi oraz innymi społecznymi organami w oświacie i proszę dalej do przodu. Jak znam życie, g.... z tego wyjdzie. Roman.
Gaba21-06-2004 06:46:55   [#10]

Roman!

- a jak dyr chce uderzyć w nauczyciela? (np. dyr. łobuz, nauczyciel miernota, liczne skargi, słabe wyniki... dyr z tych awanturyujących się - trafił swój na swego)

- jak dyr chce coś pokazać, nauczyć, zbadać... (tylko by się na tym znał)

Wszystko to intencje - w jakim celu ma byc ten sprawdzian dyrektorski.

Przynoszę czasem zewnętrzne badania, albo je robię sama - jest jednak drobna róznica, dotyczą wszystkich nauczycieli i wszystkich klas, uczących się tego samego przedmiotu.

Mnie się nie podoba to wybranie jednego jakiegoś z 25-letnim stażem (jakieś rozgrywki czy inny pieron)

Joanna Berdzik21-06-2004 08:23:06   [#11]

gaba, kurcze

nawet sprawdzać i nadzorować nauczycieli warto robić zgodnie z przepisami i sensowną procedurą.

Inaczej, poprzez błędy, które  popełnia dyrektor cała idea bierze w łeb

Jeśli dyrektor chce, jak to napisalaś , uderzyć w nauczyciela, tym bardziej powinien się opierać o przepisy prawa- tego zewnętrznego i tego wewnętrznego...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]