Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie lekarskie
strony: [ 1 ]
mops20-06-2004 17:43:02   [#01]

Bardzo proszę!

Pomóżcie.

Potrzebuję dokument mówiący o tym, że nauczyciel po zwolnieniu lekarskim dłuższym niż 30 dni musi mieć wypis od lekarza o zdolności do pracy.Ponoć mówi o tym nowy Kodeks Pracy - przykro mi - ja nie potrafię tego znaleźć. Jeżeli nie ma czegoś takiego, to jeszcze lepiej.

violka20-06-2004 17:59:20   [#02]

jest

w Kodeksie pracy

art.229 par. 2 - "pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku nizdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.

mops20-06-2004 18:10:59   [#03]

Śliczne dzięki violka.

I tak mam wątpliwości. Mieszkam blisko szkoły, podczas zwonienia ciągle coś mi " podrzucano"  do pracy -  np: ocnę dorobku zawodowego nauczyciela, (ocenę dyrektora), na plenarkę pisałam sprawozdanie z nadzoru itp. teraz kiedy skończyło mi się zwolnienie dowiedziałam się o tym, że muszę przynieść jeszcze to zaświadczenie. mam pewien niesmak. zaświadczenie załatwiłam,ale....czy nie jest to czepianie się?

mysza20-06-2004 18:31:13   [#04]

mało tego

jeżeli takie zwolnienie pojawiłoby sie przed pójściem na urlop czyli wakacje i w ostatnim dniu nauki 25.06.2004 zwolnienie było 31-szym dniem nieobecności dyr może zarządać zdolności
violka20-06-2004 18:35:36   [#05]

może to wyglądać na czepianie się (nie wiem jakie są twoje układy z dyrekcją), ale niestety tylko papier chroni w razie czego

jak życie pokazuje lepiej mieć papiery w porządku - jaką masz pewność, że jakiś życzliwy się dyrowi nie przysłuży? lepiej więc spełnić wymagania kodeksu pracy - może tylko powinien był ci powiedzieć to co ja teraz piszę

Gaba20-06-2004 18:44:43   [#06]

- pracodawca może skierować na badanie w dowolnym momencie, zwłaszcza wcześniej, kiedy zachodzi obawa, że pracownik jest niezdolny do pracy. Odmowa podwójna jest powodem do zwolnienia z pracy.

- stosowałam niestety ten zabieg (tylko w pierwszym roku dyrektorowania) - jest bardzo skuteczny wobec niesolidnych ludzi, zwalniaczy się, źle czujących się do pracy, po pracy, w pracy i innych uczulonych na robotę, bo przecież nie wolno się dać zwariować.

np. telefon z komórki do mnie - wiesz wyszedłem właśnie ze szkoły, bo się źle czuję, zrób coś z klasą, jutro będę mieć zwolnienie.

Po powrocie zawsze czekało skierowanie na badania... - nt. oburzenia pracownika nie dyskutowałam, bo zawsze powtarzam - głęboko szanuję oburzenie, ale osoba gwałtownie stale źle się czująca musi być poważnie i ostrożnie traktowana przez pracodawcę.

RomanG20-06-2004 19:28:20   [#07]

gaba

:-)))
mops20-06-2004 19:33:18   [#08]

Układy zawsze miałam bardzo dobre, co dziwniejsze to ja zawsze znałam wszystkie przepisy, rozporządzenia. Teraz po prostu (nagła operacja)  jakoś tak nie potrafiłam się odnaleźć. Poza tym  byłam zaskoczona,  że o takim zaświadczeniu nic nie powiedział mi lekarz u którego byłam na badaniu kontrolnym. trudno, było, minęłło, jutro wracam do pracy. 

Dzięki Wam za odpowiedzi. Fajnie jest wiedzieć, że ktoś cię czyta i chociaż troszkę rozumie.

Mada4523-06-2004 16:08:50   [#09]
ja dałam nauczycielce wracającej po dłuższym niż 30 dni zwolnieniu, które kończy 30.06.2004 skierowanie na badanie o możliwości korzxystania z urlopu wypoczynkowego w myśl zasady,że z takowego korzystają ludzie zdrowi.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]