Forum OSKKO - wątek

TEMAT: KWALIFIKACJE DO SZTUKI
strony: [ 1 ]
gera20-06-2004 12:31:23   [#01]

Czy nauczyciel- stażysta uczący "sztuki" w SP może awansować:

- jeśli jest mgr wychowania muzycznego. Ma 8 godz. sztuki(4 muzyki i 4 plastyki w kl 6) i 2 zespół wokalny (z dyrektorskich)?

-W drugiej SP ma "edukację muzyczną"-8 godz

Staż rozpoczęła u mnie -"nowego, może jeszcze nieświadomego dyrektora"? Dostała opiekuna,plan i cała procedura. W maju - zwątpiłam. Pomóżcie, proszę.Może jest dobrze, a ja niepotrzebnie panikuję?

violka20-06-2004 18:05:40   [#02]

ma kwalifikacje do muzyki i uczy muzyki (wystarczy nawet 1 godzina)

wszystko jest dobrze  :-)

mysza20-06-2004 18:33:52   [#03]
zadam pytanie czy po mgr wych. muz można uczyć plastyki w ramach sztuki Ja bym się zastanowiła i mam wątpliwości
violka20-06-2004 18:36:41   [#04]
jak ma talent to czemu nie ? (ale tylko do 2006)
Wioleta D20-06-2004 18:47:01   [#05]
U nas była podobna sytuacja ( mgr plastyk) i nauczyciel pisał do KO o uznanie kwalifikacji do nauki sztuki.Uznali ale nie wiem na jak długo bo słyszałam, że od następnego roku szkolnego ( 2005/2006) nie ma już sztuki. Muzyka i plastyka są jako dwa oddzielne przedmioty.I potrzeba będzie dwóch specjalistów od muzyki i od plastyki. Może to tylko plotki...
violka20-06-2004 18:53:33   [#06]

muzyka i plastyka to oddzielne przedmioty

sztuka to tylko forma organizacyjna zajęć -wymiar godzin i realizacja podstaw programowych musi być zrealizowana z obu przedmiotów

poza tym na świadectwie piszemy ocenę z muzyki i ocenę z plastyki , a nie ze sztuki (n-l ocenia oddzielnie oba przedmioty)

więc mgr muzyki musi ukończyć podyplomówkę z palstyki czy coś w tym rodzaju jeśli chce uczyć plastyki po 2006

czy podyplomowe ze sztuki dają kawlifikacje do plastyki ? nie wiem - trzeba byłoby sprawdzić program i zapis na świadectwie ukończenia

Wioleta D20-06-2004 19:07:19   [#07]
Sorry , nie jestem biegła w przepisach. Wiem , że nasza dyr. nie robiła problemu koleżance po uznaniu jej kwalifikacji a teraz zaczyna bo   brakuje jej godzin.Uczyła sztuki. Ma dodawane z dyrektorskich a nie chce robić muzyki.Teraz jakoś to wychodzi ale za rok braknie dla niej godzin bo będzie mogła uczyć tylko plastyki. Tyle wiem
gera22-06-2004 23:44:22   [#08]

Dziękuję. Już myślałam, że nikt mi nie odpowie.

Taka super dziewczyna, MATERIAŁ NA DOBREGO NAUCZYCIELA.

Nie zniosłabym takiej porażki.

Jeszce nie mam pełnej jasności. Niech to..., nie śpię...., czytam.....

Gdzie to znajdę w przepisach, please. Muszę jej bronić.

Gorąco pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]