Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans zawodowy
strony: [ 1 ]
Maryna19-06-2004 22:46:02   [#01]
Czy nauczyciel-stażysta może rozpocząć staż jesli jest zatrudniony na zastępstwo (chodzi o zastępstwo planowane na cały rok szkolny, bo inne sytuacje są dla mnie jasne). Dowiedziałam się, że jest to ewidentne łamanie prawa. Przecież staz trwa tylko 9 miesiecy.
Grażyna19-06-2004 23:44:03   [#02]
Jakie łamanie prawa, jakiego prawa?  nie ma przeciwskazań. Ja też atrudnia teraz dziewczynę na zastępstwo i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobiła u mnie staż.
grażka19-06-2004 23:49:55   [#03]

Moja stażystka właśnie taki staż skończyła, pod koniec czerwca będzie już "wykontraktowana" ;)

Przecież to bez sensu - nauczyciel bez szans na stałą pracę nigdy by nie awansował.

krystyna19-06-2004 23:56:17   [#04]

mój młody matematyk już drugi (i ostatni) rok jest na zastępstwie i to na kawałek (14/18) etatu i zdążył już "zaliczyć" stażystę (w pierwszym roku pracy), a teraz realizuje plan "kontraktowy" - napisany na cały okres stażu, mimo, że w dniu złożenia tego planu i on i my mieliśmy świadomość tylko rocznego jego zrealizowania.

No to po tym roku damy mu cząstkową ocenę za okres stażu zrealizowany u nas, a może mu się powiedzie i znajdzie pracę i będzie mógł ten staż kontynuować.

Ewa z Rz21-06-2004 05:56:04   [#05]

A jak niby taki stażysta

miałby tego stażu nie rozpocząć?!

Przecież, jeśli zostanie zatrudniony na początki roku (nie później niz 14 dnia od rozpoczęcia zajęć), ma kwalifikacje i złoży plan rozwoju zawodowego (do czego go KN zobowiązuje), to realizuje staż, czy się to komu podoba czy nie - nie ma podstawy by wogóle mogło być inaczej...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]