Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rady Szkoły
strony: [ 1 ]
ewwcia27-09-2018 16:59:55   [#01]

cześć, jak u Was sprawdzają się Rady Szkoły, macie je?

ewwcia28-09-2018 22:06:36   [#02]

Nikt nie ma w swojej szkole takiego organu????

noe1930-09-2018 20:50:04   [#03]

kiedyś miałem, ale się nie sprawdził (mała aktywność uczniów i szczególnie rodziców).

camelot30-09-2018 22:45:46   [#04]

Kiedyś w mojej szkole działała Rada Szkoły. Byłem nawet jej przewodniczącym. Według przepisów nie ma w niej uczniów. Działała dosyć sprawnie. Wiele rzeczy musiał dyrektor wykonać na podstawie uchwał Rady Szkoły gdyż ta rada miała większe uprawnienia niż Rada Rodziców. Jednakże "podchody" dyrektora spowodowały, że rada się rozwiązała a szkoda.

noe1901-10-2018 08:55:42   [#05]

Jak nie ma uczniów?!

Art. 81. 1. W skład rady szkoły lub placówki wchodzą, z zastrzeżeniem ust. 2-4, w równej liczbie:

1) nauczyciele wybrani przez ogół nauczycieli;
2) rodzice wybrani przez ogół rodziców;
3) uczniowie wybrani przez ogół uczniów.
JarTul01-10-2018 18:12:51   [#06]

Rada Szkoły jest u nas od pewnie przynajmniej ćwierć wieku... i cały czas działa.

rzewa02-10-2018 10:55:46   [#07]

jak to przedszkole lub szkoła np. specjalna to nie ma uczniów:

Art. 81 ust. 2. W skład rady szkoły lub placówki nie wchodzą uczniowie przedszkoli, uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, a także uczniowie szkół specjalnych i placówek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim oraz uczniowie szkół i placówek określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 85 ust. 8.

Art. 85. ust. 8. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w drodze rozporządzenia, typy szkół i placówek, w których nie tworzy się samorządu uczniowskiego ze względu na konieczność stosowania w szkole lub placówce specjalnej organizacji nauki i metod pracy, a także ze względów wychowawczych, opiekuńczych i resocjalizacyjnych.

zatem również wszędzie tam, gdzie nie tworzy się samorządu uczniowskiego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]