Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zebrania przedwyborcze w szkole
strony: [ 1 ]
koala26-09-2018 12:00:21   [#01]

Zadzwonił do mnie jeden z kandydatów na wójta. Chce zorganizować zebranie w szkole w niedzielę. Odpowiedziałam, ze udzielę mu później odpowiedzi. Czy mogę, a jeśli tak, to co z odpłatnością za wynajem sali?

AnJa26-09-2018 12:13:28   [#02]

Formalnych przeszkód nie ma (zabroniona jest agitacja w szkołach wobec uczniów).

Odpłatność wg takich zasad jakie u Was są.

Czyli możesz. A czy chcesz i co warto- to inna kwestia;-)

koala26-09-2018 12:32:15   [#03]

A czy mogę powiedzieć nie?

AnJa26-09-2018 12:39:49   [#04]

Wynajem pomieszczeń odbywa się na podstawie umowy. A z umową jest jak z tangiem- trzeba do niej dwojga.

Jeśli wynająć nie chcesz-możesz odmówić bez podania powodów, ale możesz i cala masę tych powodów (niedziela, organizacja pracy pracowników obsługi) znaleźć sporo.

dariuszn728-09-2018 07:38:27   [#05]

Ja bym się nie zgodził, uzasadniając, że w szkole nie można prowadzić agitacji wyborczej. Taki skrót myślowy, bo przecież szkoła to uczniowie.

joszka28-09-2018 10:00:46   [#06]

A przecież wszędzie słyszę o szkole funkcjonującej w środowisku lokalnym.Dlaczego sala,która jest dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców gminy nie może być użytecznie wykorzystana.Jestem za wynajmem.Oczywiście wg Regulaminu wynajmu op.

Ps 

Mógłby kandydat wynająć salę w innym nie wskazywanym wynajmującemu celu.Czy mamy prawo określać w jakich sytuacjach należy dokonać odmowy (regulamin?).Wynajmujący jest obowiązany do przestrzegania prawa-nie może prowadzić AGITACJI ale czy społeczeństwo obywatelskie nie powinno znać PROGRAMU?

 

Joszka-kandydat ( bez agitacji)

DYREK29-09-2018 11:38:20   [#07]

Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów i uczennic, a także agitacja w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym ten lokal się znajduje (np. budynek szkolny).

Dopóki nie ma lokalu wyborczego w budynku szkoły możliwe jest odbycie spotkania z kandydatem na radnego (z wyłączeniem agitacji wobec uczniów i uczennic).

camelot30-09-2018 22:47:53   [#08]

A może warto zapytać OP?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]