Forum OSKKO - wątek

TEMAT: komptencje
strony: [ 1 ]
bik15-09-2018 19:12:04   [#01]

Proszę Was o radę :

nowa dyrektorka pełniąca obowiązki dyrektora od 1.09 , zorganizowała 30.09 zebranie rp i podejmowali uchwały , ja w tym czasie przygotowywałam gabinet do przekazania ( do 31.09 byłam dyrektorem) byłam w pracy

- 3.09 rp. zaopiniowała funkcję wicedyrektora opinię wyraziła w sposób tajny , ale uchwałę podjęła poprzez głosowanie jawne, które zarządziła nowa dyrektorka , niestety była niewłaściwa podstawa prawna , protestowałam, ale i tak uchwalono

- kolejne uchwały także podjęto

- w planie finansowym zaplanowałam dla siebie środki na studia , złożyłam wniosek w roku 2017 na rok 2018 i je otrzymałam , tymczasem nowa dyr. odmówiła mi dofinansowania , twierdząc , że da te środki innym nauczycielom, którzy nie zgłaszali takiego zapotrzebowania , gdy tworzony był plan finansowy

 Co w takiej sytuacji , ?

 

Skimir15-09-2018 23:21:12   [#02]

No jeśli nowa dyrektorka zorganizowała jakieś zebranie RP przed objęciem funkcji to raczej można by to określić spotkaniem towrzyskim niż sutuacją kiedy RP może podejmować jakiekolwiek uchawły.

Co to znaczy, zaopiniowała funkcję wicedyrektora w sposób tajny a uchwałę podjęła poprzez głosowanie jawne? Chyba strasznie to skomplikowała. Kandydaturę na wicedyrektora przedstawia dyrektor i objawia to w sposob jawny: proponuję powierzenie pani/panu Xxx stanowisko wicedyrektora..., kto z Państwa jest za pozytywną opinią w sprawie powierzenia... Następnie rozdaje się karteczki do głosowania - osoba pozytywnie opiniująca wpisuje TAK, negatywnie - NIE, wstrzymujący wpisują WSTRZYMUJĘ SIĘ. Głosy się zlicza (można powołać komisję skrutacyjną) i w ten sposób formułuje treść uchwały... RP pozytywnie/negatywnie opiniuje propozycję dyrektora powierzenia pani xxx stanowska wicedyrektora.

Co mówi regulamin dofinansowania dokształcania nauczycieli?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]