Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pytanie
strony: [ 1 ]
Sekret11-09-2018 14:06:37   [#01]

Proszę o odpowiedź na następujące pytanie:

Kto ma program techniki dla uczniów klas VII i VIII z niepełnosprawnością w stopniu lekkim zamiast języka niemieckiego? Gdzie szukać informacji?

dariuszn711-09-2018 14:11:08   [#02]

U mnie namówiłem rodziców żeby dziecko uczęszczało jednak na niemiecki, ale tylko 1 uczeń.

AnJa11-09-2018 14:11:15   [#03]

Powinien go pozyskać/napisać nauczyciel techniki- jeśli będzie realizował wyłącznie z grupą tych uczniów.

Jeśli ci uczniowie będą chodzic na technikę razem z klasą - dotychczas realizowany program z ewentualnymi dostosowaniami.

Marek Pleśniar12-09-2018 21:58:52   [#04]

ku ulepszeniu forum

w zasadzie 95% wątków na forum może nosić tytuł "Pytanie"
Piszcie proszę temat tego pytania :-)

olaszyma13-09-2018 12:24:35   [#05]

AnJa  w klasie 7 i 8 już nie ma techniki. Uczeń niepełnosprawny intelektualnie, który nie uczy się drugiego języka  musi chodzić z klasą 5 lub 6.I tu tkwi cały absurd tego przepisu. Jeżeli to szkoła specjalna to można taka grupę stworzyć ale na jakiej podstawie przyznać nauczycielowi godziny? Pomijam już aspekt segregacji lub dyskryminacji którego można się tu dopatrzyć.

Sekret po co program jeżeli uczeń ten już zrealizował podstawę programową z techniki. Poza tym na tych zajęciach nie jest oceniany ani klasyfikowany a skierowano ga tam jedynie "na przechowanie" sic!


post został zmieniony: 13-09-2018 12:27:01
AnJa13-09-2018 13:41:38   [#06]

Wiem na czym polega absurd tego przepisu.

Poproszę o wyjaśnienie, dlaczego nie jest oceniany ani klasyfikowany?

olaszyma14-09-2018 08:29:36   [#07]

Na tym forum toczyła się już dyskusja na ten temat (niestety nie pamiętam tytułu wątku) i ktoś słusznie wskazał że uczeń klasy siódmej lub ósmej jeżeli się w niej znalazł (tj został promowany) to zrealizował już program techniki, uzyskał ocenę klasyfikacyjną i ta ocena będzie na świadectwie ukończenia sp. O ile mi wiadomo nie ustalono dodatkowej podstawy programowej dla uczniów realizujących technikę w klasach starszych, więc ocenianie ich i klasyfikowanie jest moim zdaniem nadużyciem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]